Нове західне озброєння для України — переваги назвав Коваленко

БМП Bradley. Фото: ukrmilitary.com

Ракетні озброєння оперативно-тактичного рівня дадуть змогу Україні завдавати ураження силам противника в глибокому тилу на тимчасово окупованих територіях. Про це сьогодні, 16 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Так, він прокоментував новий пакет військової допомоги Україні від Великої Британії.

“Дійсно, це дуже важлива підтримка. Хоча, на перший погляд здається, що невелика кількість танків Challenger 2, проте, ці танки дуже важливі саме для освоєння самої західної технології насамперед. До того ж ніхто зовсім не говорить про те, що продовжаться постачання танків і від кількості однієї роти може бути збільшена до батальйону. А це вже зовсім інша чисельність та інший потенціал. Що ж до самохідних артилерійських установок AS90, то вони в якомусь сенсі нам уже знайомі. Річ у тім, що вежі цих САУ використовується, наприклад, на польських Krab. Польські САУ Krab використовують шасі південнокорейське і британську башту AS9052. Мається на увазі 52 калібру ствол і саме AS90 почасти вже нам знайоме. І 30 одиниць — це дуже навіть непогана підтримка наших артилеристів. Насамперед тим, що абсолютно всі натовські боєприпаси підходять для цієї 155-міліметрової гармати. Це по-перше. А по-друге, вона має досить-таки непоганий потенціал за дальністю ураження цілі — до 40 км, що має певні переваги перед тими як самохідними, так і буксируваними гаубицями, які перебувають на озброєнні російських окупаційних військ”, — сказав Коваленко.

На думку оглядача, не стільки має бути мета України стати частиною НАТО, це Північноатлантичний альянс уже має бути зацікавлений в Україні.

“Якщо Україну прийняти до складу НАТО якомога швидше, то вона не буде конкурентом, вона буде членом сім’ї. У нас сьогодні спостерігається підвищення кількість високотехнологічного озброєння. Останнім часом ми отримуємо більш сучасне, ніж до того, і більш ефективне озброєння. У знову-таки ЗРК Patriot, SAMP-T та інші види озброєння. Але зараз ми вже переходимо навіть на бронетехніку практично останніх поколінь. Наприклад, M2 Bradley — це сучасний тип озброєння. А Challenger-2 — це основний бойовий танк Великої Британії. Якщо ми отримаємо від Німеччини згоду на постачання “Леопард-2″ іншими країнами Європи, то ми отримаємо сучасні основні бойові танки багатьох країн НАТО, які стоять на озброєнні. Тобто це не щось зі складу чи із запасників, а тому ефективність підвищується, якість підвищується, і ми маємо бути вже привабливим претендентом на вступ до членства НАТО”, — вважає він.

Коваленко пояснив, що, найімовірніше, нове озброєння Україна отримує із застереженням — незастосування по території Російської Федерації.

“А щоб нівелювати ймовірність таких загроз з боку РФ, слід завдавати ударів якраз по її території, по її аеродромах і різного роду військових об’єктах. Тому озброєння, яке отримає Україна, ракетне озброєння оперативно-тактичного рівня, а це саме таке озброєння 300 км, воно дасть нам змогу завдавати ударів по глибокому тилу російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях. Тобто в глибину тилу Донецької області, в глибину тилу, наприклад, тимчасово окупованого півострова Крим тощо, а не безпосередньо по території РФ”, — підсумував військово-політичний оглядач.

Читайте також: “Шольц вагається”: чому Німеччина не поспішає передавати Україні танки, пояснив Фесенко

Як повідомлялося раніше, Велика Британія надає Україні пакет військової допомоги, до якого входить техніка, снаряди та запчастини.

Прямий ефір