Норвегія прийняла понад 40 тисяч українських біженців — з якими проблемами стикаються

Олесунн (Норвегія). Фото: pustunchik.ua

Основна проблема українських біженців у Норвегії — відновлення українських документів. Про це сьогодні, 6 грудня, в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ розповіла тимчасова повірена у справах України в Норвегії Лілія Гончаревич.

“У нас зараз понад 40 тисяч українських переселенців. Усі вони звертаються по допомогу, дуже багато проблемних питань, тому що більшість із них виїхали без документів або без документів, оформлених належним чином. Наш консульський відділ намагається надавати всі послуги в повному обсязі. Однак зараз така можливість обмежена для всіх наших дипломатичних представництв”, — сказала вона.

Крім того, Норвегія приймає на лікування тяжкопоранених українських військових, у деяких із них також проблеми з документами.

“Вони потребують додаткової уваги, тому що медична система Норвегії не зовсім орієнтована на надання допомоги важко пораненим. Це не звичайна практика. Часто трапляються випадки, коли немає координаційного механізму між соціальним рівнем, муніципальним рівнем і госпіталем. Тому посольство змушене втручатися в такі випадки та допомагати нашим українським військовослужбовцям, які опинилися в скрутному становищі”, — пояснила дипломат.

Гончаревич зазначила, що “зі своєрідністю і специфікацією медичної системи” стикаються й українські біженці, оскільки норвезька система відрізняється від української.

“Також багато питань, пов’язаних із переселенням, з особливостями навчання та іншими послугами”, — додала вона.

Повна версія інтерв’ю: Підготовка військових і високоточна зброя: про норвезьку допомогу говоримо з тимчасовою повіреною у справах України в Норвегії Лілією Гончаревич

Прямий ефір