Збройні сили України (ЗСУ) під час бойових дій із російськими окупаційними військами продовжують знищувати їхню техніку. Однак під ударами російських снарядів нерідко опиняються і бойові машини українських захисників. Евакуацією та ремонтом пошкодженої техніки займаються рембати. Щоб вивезти броню з поля бою, вони мають спеціальну техніку. Нещодавно в евакуаційній команді 63-ої окремої механізованої бригади (ОМБр) з’явилося німецьке гусеничне броньоване “СТО” — Bergepanzer 2 (“Бергепанцер 2”). Бригаді машину передано в межах військової допомоги Україні від міжнародних партнерів. Про це з Донецької області повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
Європейські країни, як і раніше, продовжують допомагати Україні в боротьбі з російським агресором, і на фронті українські воїни потребують бойової техніки. Німецька ремонтно-евакуаційна броньована машина Bergepanzer 2 створена на базі танка “Леопард 1” спеціально для евакуації постраждалої бойової техніки на лінії фронту. Вона належить до групи бойових машин підтримки.
“Вага цієї машини 40 тонн. Прохідність що лісом, що полем вона не відчуває. Пробиває собі дорогу як у болоті, так і в лісі”, — сказав військовослужбовець 63-ї ОМБр Юрій.
Корпус “швидкої допомоги” для бойової техніки складається зі зварної броньованої сталі та має ще один шар броні, рівень захисту шасі такий самий, як у танка “Леопард 1”. Озброєння цієї евакуаційної машини призначене для самооборони і складається з кулемета і димових гармат на випадок маскування.
Bergepanzer здатний з легкістю буксирувати техніку вагою понад 60 тонн, а замість вежі з гарматою машина має 13-тонний кран.
“У нього підйом 20 тонн, тобто, грубо кажучи, з якоїсь місцевості дістали, підняли, навіть на той же самий трал підняли, підчепили і машина поїхала”, — пояснив воїн.
Найчастіше такі польові СТО використовують бронетанкові піхотні батальйони та армійські тилові підрозділи. У рембату 63-ї ОМБр є і реанімована техніка. Наприклад, своїми руками бійці відновили евакуаційний трал, завдяки якому вже було виконано не один десяток бойових завдань з порятунку техніки ЗСУ, зокрема й евакуації пошкодженої російської техніки.
Керувати технікою, довжина якої понад 13 метрів, розбитими дорогами не складно, каже водій Іван, головне — досвід.
Робота з ремонту та обслуговування евакуаційної техніки в рембаті кипить щодня. Військовослужбовець 63-ї ОМБр Володимир до початку повномасштабного вторгнення працював далекобійником. За сім років об’їхав усю Європу. Руки бійця вже практично неможливо відмити від технічного мастила, але роботу свою Володимир любить. Без ризику в роботі тилових підрозділів теж не обходиться.
“Росіяни не грамотні, ну правда. Я помічав, коли ми потрапляли під обстріл, луплять просто байдуже куди, є у них боєприпаси і луплять”, — сказав військовослужбовець 63-ї ОМБр Віктор.
За словами захисників, швидко і якісно провести евакуацію пошкодженої техніки — це командна робота. У цьому рембаті всі взаємозамінні. Проте все ж бійці наголошують, людей такого профілю сьогодні на фронті не вистачає.
Читайте також: ЗСУ з британських гаубиць знищують росіян на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)