Частині сирійців у Німеччині можуть скасувати статус біженця через зміну влади на їхній батьківщині. Про це заявила міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер. Це стосуватиметься тих, хто не має права на проживання з інших причин, наприклад, через роботу чи навчання, і хто не повернеться до Сирії добровільно, наголосила вона. Заява прозвучала у світлі нещодавнього візиту міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок до Сирії. Про пріоритети у зовнішній політиці ФРН інформує FREEДОМ.
Політична криза в Німеччині кінця 2024 року закінчилася відставкою уряду Олафа Шольца та призначенням нових парламентських виборів на 23 лютого. Коаліція влади, що складається із Соціал-демократичної партії, Вільної демократичної партії та “Союзу-90″/”зелених”, була при владі з 2021 року. Експерти наголошують, що після початку війни Росії проти України ситуація всередині ФРН сильно загострилася.
“Ми не країна протилежностей, не країна, що обходить одна одну, а країна єдності. І ми можемо черпати в цьому силу, особливо в такі скрутні часи, як зараз. А часи зараз непрості. Ми все це відчуваємо. Наша економіка зазнає труднощів. Життя стало дорожчим, і багато хто дивиться на жорстоку агресивну війну Росії проти України з почуттям занепокоєння, що зростає. Я хочу попросити вас: йдіть та проголосуйте. Кожен, хто дивиться на світ, знає, яким величезним досягненням є вільні та таємні вибори”, — заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.
За словами аналітиків, у Німеччині, як у найбільшій економіці Європи, розуміють свою роль у підтримці безпеки на континенті. Головний опонент Шольца на посаду канцлера Німеччини від Християнсько-демократичного союзу, що лідирує за соцопитуваннями, Фрідріх Мерц виступає за збільшення підтримки Києву та жорсткішу політику щодо Москви.
“Мені хотілося б, щоб ми сказали Путіну: будьте обережні, якщо ви продовжите бомбити цивільну та енергетичну інфраструктуру, лікарні та дитячі садки. Якщо це продовжиться завтра, ми знімемо обмеження на дальність для зброї, яку вже має Україна сьогодні. Другим кроком буде доставка Taurus. І тоді Путін вирішуватиме, наскільки далеко він хоче зайти в ескалації цієї війни”, — зазначив лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц.
Також у партії Християнсько-демократичний союз висловлюються за участь Німеччини у формуванні європейського миротворчого контингенту для відправлення в Україну. До слова, згідно з соцопитуванням від YouGov, цю ініціативу підтримують 54% німців. Друге місце у рейтингах посідає партія соціал-демократів чинного канцлера Олафа Шольца. Вони висловлюють підтримку Києву, але виступають проти передачі далекобійних ракет Taurus, побоюючись ескалації. Експерти кажуть, що відносини Києва з Берліном після парламентських виборів зможуть налагодитися за кілька місяців.
“Зараз буде дуже багато паралельних якихось рухів, і з Трампом. І треба зрозуміти, як створити механізм, де Україна буде включена на рівні до якихось захисних спілок. Поки, мабуть, не в НАТО, не відразу, але можна якось хоча б частково задовольняти й ці питання”, — висловив думку директор Діалогового офісу з цивільної співпраці зі Східною і Південно-Східною Європою Штефан Мелле.
Також одним із пріоритетів Німеччини у зовнішній політиці стало налагодження відносин із новою сирійською владою. Після падіння режиму Асада в ЄС висловили готовність співпрацювати із Дамаском. 3 січня Сирію відвідали з візитом голови дипломатії Німеччини та Франції. Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила: якщо влада в країні піде шляхом демократичних змін, в ЄС розгляне можливість зняття санкцій з Дамаска.
“В останні тижні була низка позитивних сигналів. Іноді з’являлися повідомлення, у яких ставиться питання, чи є ці позитивні сигнали просто лакмусовим папірцем. Але саме тому я й приїхала сюди, щоб почути все з перших вуст. І поговорити не лише з урядом, а й із різними зацікавленими сторонами із суспільства. Щоб разом поговорити, чи можливий такий політичний, інклюзивний процес, чи можна гарантувати дотримання прав людини. І все питання зняття санкцій також пов’язане з цим”, — сказала Бербок.
Експерти вважають, що одним із пріоритетів співпраці Берліна та Дамаска є повернення сирійських біженців на батьківщину. Нині їх у Німеччині перебуває близько мільйона. Міністерка внутрішніх справ ФРН заявила, що через закінчення громадянської війни в Сирії відомство з питань міграції розгляне скасування статусу біженця для частини переселенців.
Читайте також: Європа налагоджує відносини з Сирією після падіння режиму Асада — деталі (ВІДЕО)