Скандал із прослуховуванням росіянами німецьких офіцерів — ганебна ситуація для Німеччини та спадщина колишніх довірчих відносин ФРН із РФ. Але через цей інцидент зусилля щодо безпеки в країні будуть посилені. Про це сьогодні, 5 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.
“Це ганебна, звичайно, для Німеччини ситуація, коли вже близькі союзники не довіряють, тому що вони бояться шпигунів, які можуть бути впроваджені в Німецьку державу, чи ось такої необережності, як це було з цими офіцерами Повітряних сил. Це ще така спадщина, коли були дуже довірчі відносини між німецьким та російським урядом під час першого президентського періоду Путіна, це велика проблема для нас”, — сказав Умланд.
Він вважає, що скандал справляє не той ефект на Німеччину, на який розраховували у Москві. За його словами, можливість записувати секретні розмови використовується Кремлем з надією створити і в Німеччині, і в європейській політиці, і в трансатлантичній політиці розбрід і взаємну недовіру.
“Ну і на якийсь момент це їм вдається, бо люди починають лаяти один одного. Але, зрештою, поділу німецької урядової коаліції чи Європейського Союзу, чи НАТО не вдається здійснити”, — сказав Умланд.
Аналітик вважає, що скандал навіть може бути корисним для Німеччини.
“Головна тема для німців — це як росіянам вдалося записати цю розмову. І в цьому сенсі, я думаю, навіть у чомусь корисний скандал, бо це призведе до відповідних змін у Німецькій державі, німецькому уряді”, — каже політолог.
Читайте також: Європа та США мають консолідувати зусилля у протидії російській розвідці — думка
Нагадаємо, Кремль оприлюднив перехоплену телефонну розмову німецьких офіцерів, в якій обговорювалося можливе постачання ракет Taurus Україні та завдання удару по Кримському мосту. Як заявив в ефірі FREEДОМ ексголова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж, прослуховування німецьких військових чи чиновників — це рутинна робота Федеральної служби безпеки та Служби зовнішньої розвідки Росії. Набагато важливішим є питання: навіщо записи були легалізовані Москвою. На думку Маломужа, ціль — дестабілізація Німеччини.