Легалізувавши “прослуховування”, Росія дестабілізує ситуацію в Німеччині — коментар ексрозвідника

Ілюстрація: gettyimages.com

“Прослуховування” німецьких військових чи чиновників — це рутинна робота Федеральної служби безпеки та Служби зовнішньої розвідки Росії. Спецслужби РФ роблять це й у самій Німеччині, а держави, наприклад, Азійського регіону представляють для Росії “найпотужніше поле для перехоплень”. Набагато важливіше питання: навіщо записи були легалізовані Москвою. Про це сьогодні, 4 березня, сказав в ефірі телеканалу FREEДОМ український державний діяч, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) генерал армії України Микола Маломуж.

Так він прокоментував оприлюднення Кремлем перехопленої телефонної розмови німецьких офіцерів, в якій обговорювали можливе постачання ракет Taurus Україні та завдання удару по Кримському мосту, а також реакцію на публікацію офіційного Берліна. Маломуж вважає, що Москва, оприлюднивши “прослуховування”, мала кілька цілей, але всі вони зводяться до дестабілізації ситуації в Німеччині.

“Найголовніше, що Росія просто це легалізувала і зараз використовує для дестабілізації ситуації в Німеччині, навіть між військовими та [федеральним канцлером Олафом] Шольцем. Тому що Шольц нібито утримується від передачі Taurus, а військові обговорюють: які варіанти, які об’єкти для нападу… Це породжує і внутрішні суперечності у чинній коаліції”, — коментує він.

На думку Маломужа, оприлюдненням “прослуховування” Москва також дискредитує самих німецьких військових. Крім того, використовує його для впливу на громадську думку в ФРН, спекулюючи на проблемах та страхах. Особливо на фобії ядерної війни. Справа німецької контррозвідки, як наголосив генерал, — протидіяти цьому, насамперед виявляючи шляхи та джерела фінансування, бо “без грошей нічого не буде”.

“Зараз Путін намагається дезорганізувати Європу та США і, звісно, у будь-який спосіб скоротити не лише військову, але й політичну, соціальну, дипломатичну підтримку України. Я вважаю, що це не вдасться, бо вже всі усвідомлюють, що робить Путін і які небезпеки несе”, — вважає Микола Маломуж.

Читайте також: Постачання озброєнь Україні: чому TAURUS стали каменем спотикання, пояснив Коваленко

Прямий ефір