Україна має успішний приклад партнерства з одним зі світових лідерів оборонної галузі — державний концерн “Укроборонпром” і Rheinmetall створили перший спільний цех із виробництва та ремонту бронетехніки. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
“Це дуже хороший приклад, який демонструє ставлення Німеччини до України. Незважаючи на те, що підприємство розташоване на території, де тривають активні воєнні дії, німці, всупереч усім наявним ризикам, відкрили у нас спільне виробництво. Це вражає. Крім того, викликає повагу роль міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса з його активною позицією в обороноздатності як своєї держави, так і допомоги Україні. До слова, нині за останніми соціологічними опитуваннями Пісторіус посідає перші позиції серед німецьких політиків”, — зазначив експерт.
Він також звернув увагу, що Німеччина не тільки відкриває спільні виробництва з Україною, а й постачає дуже багато німецької військової техніки, яка дуже ефективно використовується на фронті.
“Ця техніка відразу потрапляє на фронт, де під час військових дій проходить, як то кажуть, “випробування боєм”. І якщо виявляються деякі нюанси, їх тут же усувають. Іншими словами, випробувана в бою німецька техніка проходить модернізацію, щоб стати ще ефективнішою”, — додав гість ефіру.
За його словами, відкриття спільного україно-німецького підприємства може підштовхнути до подібного рішення й інші країни.
“Це як реклама для інших держав, щоб вони налагоджували співпрацю з Україною. Єдине, відкритим наразі залишається питання про те, чи готові підприємства наших союзників взаємодіяти з Україною з огляду на те законодавство, яке наразі діє у нас. Хоча потрібно віддати належне — у цій сфері у нас теж спостерігаються позитивні зміни”, — резюмував Ігор Романенко.
Читайте також: “Укроборонпром” і Amentum Services створять підприємство з ремонту американської техніки