Зустрічі із прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, з американськими сенаторами, делегацією на чолі з лідером більшості Сенату США Чаком Шумером. Хороші перемовини і ще один корисний день для України, запевнив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 23 лютого, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.
Зеленський і Фредеріксен підписали безпекову угоду між Україною та Данією, яка стала четвертою подібною домовленістю.
“Уже є угоди з Великою Британією, Німеччиною та Францією. Данія — перша серед країн поза межами “Групи семи” (G7), і угода значна. Як це вже стало зразком, маємо чітку фіксацію оборонної підтримки на цей рік — 1,8 млрд євро. Угода буде діяти протягом десяти років, тож щороку буде відповідний обсяг співпраці, зокрема саме оборонної”, — сказав глава держави.
В угоду входить увесь комплекс потрібних політичних і дипломатичних пунктів, які фіксують принципові речі — посилення тиску на Росію, максимальна взаємодія з Данією, підтримка руху України в Євросоюз і НАТО.
Разом з Данією здійснюється співпраця в галузі оборонних виробництв.
“Конкретні речі ми обговорили сьогодні. Наші команди домовилися про проведення двостороннього форуму оборонних індустрій, а також інвестиційного форуму. Тобто відносини справді на висоті. Говорили сьогодні, до речі, і про конкретні терміни, коли в українському небі з’являться F-16, із якими Данія дуже, дуже допомогла”, — підкреслив Зеленський.
На зустрічі з делегацією американського Сенату президент передусім подякував за позитивне голосування щодо пакета підтримки України.
“Цей пакет — не рядовий, він має фундаментальне значення для нашого захисту і з погляду його змісту, і з погляду того, який сигнал дає світу підтримка чи непідтримка цього пакета. Демократії не мають самоусуватися з історичного процесу — з процесу захисту всіх тих цінностей, які визначили наш сучасний світ”, — підкреслив глава держави.
Він поінформував сенаторів про ситуацію на полі бою зараз — про прямий зв’язок між тим, яку зброю мають українські воїни, і тим, якого результату досягає спільний ворог. Достатність артилерії, достатність далекобійності — це ключові речі для Збройних сил України (ЗСУ).
“І, звичайно, дуже активно працюємо, щоб уже в цьому році позбавити російські літаки можливості домінувати в небі поблизу фронту, а також над проєктами спільних оборонних виробництв. Обговорили з американською делегацією відповідні пріоритети”, — відмітив президент.
Він наголосив, що йде підготовка до продовження надзвичайно активної міжнародної роботи найближчими тижнями. Будуть і нові домовленості, які посилять українських воїнів, захист міст, позиції України.
“Дякую всім у світі, хто допомагає! Дякую всім, хто захищає нас, Україну, наших людей, наші принципи — абсолютно справедливі принципи. Ніхто у світі не має права знищувати незалежні нації. Ніхто. І ми не дамо Росії знищити Україну”, — резюмував Зеленський.
Читайте також: Українське зерно не йде на ринок Польщі, ми будемо розв’язувати питання з його транзитом, — Зеленський