Ніхто не має права на агресивну війну проти свого сусіда та підривати принципи Статуту ООН, — президент України

Володимир Зеленський (по центру). Фото: president.gov.ua

Наші принципи чіткі — ніхто не має права на агресивну війну проти свого сусіда та підривати Статут Організації Об’єднаних Націй (ООН). Про це сьогодні, 15 червня, під час відкриття Глобального саміту миру за українською формулою миру заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє FREEДОМ.

“Ми — народи Об’єднаних Націй — сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла невимовне горе, і знову утвердити віру в основні права людини, у гідність та цінність людської особистості, рівноправність чоловіків і жінок і — так важливо — у рівність прав більших і малих націй та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань, що випливають із договорів та інших джерел міжнародного права”, — процитував Зеленський перші слова Статуту ООН.

Він наголосив, що саме цими словами можна описати сутність формули миру, яка лягла в основу Саміту миру і надихнула різні частини світу та держави брати участь у ньому з однаковою повагою.

“Ваша присутність доводить, що Статут ООН та основні конвенції — це не формальність, а справжня фундація співіснування між людьми. І наші принципи чіткі — ніхто не має права на агресивну війну проти свого сусіда та підривати один з основних принципів Статуту ООН — територіальну цілісність держав. Ніхто не має права погрожувати світу ядерною зброєю, ніхто не має права підривати продовольчу, енергетичну або будь-яку іншу безпеку світу та його регіонів. Ніхто не має права викрадати дітей, ніхто не має права підривати мир”, — заявив глава Української держави. 

Він також висловив впевненість у тому, що учасники саміту зможуть забезпечити реалізацію цих важливих і глобальних принципів.

Читайте також: Зеленський обговорив зі Вселенським Патріархом гуманітарну підтримку України (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.

Прямий ефір