Ніхто, крім президента Росії, не міг замовити вбивство Нємцова, — Ейдман

Ігор Ейдман. Фото: Facebook

Замовником вбивства російського політика Бориса Нємцова є виключно президент Росії Володимир Путін. Крім того, відомі виконавці та організатори злочину, проте покарання для них можливе лише при зміні політичної обстановки, тобто — краху режиму. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський соціолог і журналіст Ігор Ейдман. 

“Наступного дня після вбивства Нємцова я давав інтерв’ю “Радіо Свобода” і сказав, що мені абсолютно очевидно, що ніхто в Росії, крім Путіна, не міг замовити вбивство. Просто тому, що це вбивство людини світового рівня. І ніхто в Росії, де політика монополізована і контролює все одна людина — Путін, ніхто б не посмів за власною ініціативою замовити злочин такого масштабу”, — сказав він.

Журналіст зазначив, що особи, які стоять за вбивством опозиційного політика, відомі, але до теперішнього часу не понесли покарання.

“Це “кадировці” в особі Кадирова (Рамзан Кадиров, глава Чечні, — ред.), Делімханова (Адам Делімханов, російський депутат, — ред.), Геремеєва (Руслан Геремеєв, російський військовий, — ред.). Це Федеральна служба охорони (ФСО), де головою був Золотов (Віктор Золотов, — ред.), а зараз він глава Росгвардії. І, звичайно ж, ФСБ була причетна до цього злочину. Отже, всі відомі. Інше питання, що вони не покарані й не будуть покарані, поки путінський режим не впаде”, — наголосив Ейдман.

На його думку, рано чи пізно всі винні будуть притягнуті до відповідальності за скоєні злочини, зокрема й Путін.

“Я оптиміст, і сподіваюся, що ми ще застанемо крах цього режиму й подальші суди, але насправді вбито було безліч видних і відомих політиків [окрім Нємцова і Навального]: Юрія Щекочихіна, Ганну Політковську, Наталію Естемірову та безліч інших людей вбито цим режимом. Ще безліч інших людей посадили до в’язниць, тож кількість злочинів тільки зростає. Однак суд неминучий. Думаю, що якщо вони проживуть ще хоча б кілька років, то доживуть до свого суду”, — резюмував Ігор Ейдман.

Довідка. Російського політика Бориса Нємцова застрелили о 23:31 за московським часом 27 лютого 2015 року в Москві на Великому Москворецькому мосту.

Читайте також: Марш пам’яті Навального і Нємцова — останній шанс для російської опозиції показати, що в Росії не вмер опір, — Тізенгаузен

Прямий ефір