Швеція, Велика Британія, Данія, Німеччина, а також Литва, Естонія, Латвія і Нідерланди приєдналися до коаліції дронів. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умеров, підбиваючи підсумки 19-го засідання “Рамштайн”. Крім цього, Нідерланди готуються передати Києву винищувачі F-16, інформує FREEДОМ.
Сучасна війна стала більш технологічною, і без безпілотних апаратів на фронті не обійтися, зазначила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен.
“Звичайно, ми знаємо, що дрони відіграють велику роль у цій битві. І хоч війна стала позиційною, ми бачимо, що дрони використовують досить часто. Таким чином, крім F-16 і запасних боєприпасів, дрони дуже важливі для України просто зараз, і нам необхідно розширити масштаби. Ми маємо переконатися, що є необхідна кількість апаратів із потрібними можливостями. Отже, ґрунтуючись на тому, що Україна вчиться на передовій… Ми долучаємося до коаліції дронів, яку Україна заснувала разом із Латвією та іншими країнами — щоб бути впевненими, що ми робимо те, що потрібно, щоб наростити виробництво, використати найновітніші технології та надати Україні все необхідне”, — сказала міністр оборони Нідерландів.
Дрони — є частиною нинішньої стратегії ведення бойових дій, підкреслює міністр. Розвідувальні, ударні — за відносно низької ціни вони забезпечують максимальний ефект.
“Ми, звичайно, вже забезпечуємо Україну дронами. Тобто, цей факт не новина. Нове полягає в тому, що ми зараз формуємо цю коаліцію і об’єднуємо, скажімо так, те, що ми робимо окремо, воєдино. У коаліцію, яка зможе задовольнити нові вимоги України. Оскільки українці знають, як розвивається ситуація на лінії фронту. Я вважаю, саме в цьому сила цієї коаліції”, — наголосила Оллонґрен.
Ініціаторами створення коаліції дронів виступили Україна і Латвія. На сьогодні до союзу приєдналися ще Швеція, Велика Британія, Данія, Німеччина, Литва, Естонія. Така співпраця дасть змогу не тільки забезпечити Україну достатньою кількістю безпілотників, а й розвивати сучасні технології. І крім запланованих витрат на F-16, Нідерланди вже розглядають питання про виділення додаткових коштів — до 2 млрд євро.
“Це масштабне вторгнення Росії триває вже майже два роки. А це означає, що люди до нього звикли. І у світі є інші загрози та інші проблеми, з якими нам доводиться мати справу. Але ми не можемо дозволити собі розкіш переходити від одного конфлікту до іншого, забуваючи про перший. Я думаю, що війна в Україні – настільки важлива для нас, тому що це екзистенціальна загроза для України, яка потенційно може стати екзистенціальною загрозою для Європи. І саме тому ми маємо продовжувати підтримувати Україну і постійно запитувати себе: “Чи достатньо ми робимо? Що ще слід зробити?”. Ми говорили про коаліцію безпілотників, також ми працюємо над F-16. Тож нам дійсно постійно доводиться проводити таку оцінку — чи можемо ми зробити більше і в чому ще є потреба?”, — Кайса Оллонґрен.
Не відстає в цьому питанні й Україна. Країна має намір виробити тисячі дронів дальньої дії вже 2024 року. Їх виготовленням зайняті 10 національних компаній. А українські збройні сили успішно застосовують вітчизняні розробки в глибокому тилу країни-агресора.
Читайте також: Заморожені росактиви, передача F-16 і українське питання в ЄС: роль Бельгії в підтримці України обговорюємо з послом Наталією Аношиною