Незважаючи на російський терор, український ВПК розвивається і працює гнучко, — військовий експерт

Ілюстративне фото: Facebook/ukroboronprom

Український військово-промисловий комплекс (ВПК), незважаючи на постійні ракетні атаки Росії, розвивається і нарощує виробництво. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Російські окупанти час від часу намагаються знайти і вражати українські об’єкти, які можуть бути задіяні у виробництві озброєнь, сказав експерт.

“Незважаючи на загрози, які є, на те, що Росія проводить ракетний терор, знайдено низку рішень, які дають можливість виробляти озброєння і розвивати ВПК”, — сказав Мусієнко.

Розвиток ВПК — один із пріоритетів для Української держави.

“І так буде далі, оскільки є розуміння, що ті кошти, які є в державному бюджеті, плюс кошти, з якими ми можемо працювати спільно з партнерами, необхідно спрямовувати на виробництво озброєнь, тому що тут інших варіантів бути не може. На сьогодні чітко поставлено завдання верховним головнокомандувачем, президентом України Володимиром Зеленським, і це виконується, контролюється”, — зазначив Мусієнко.

Також він звернув увагу на те, що виробництво має бути гнучким.

“Виробники зброї мають чути про потреби військових. Це вкрай важливо, особливо в динамічній ситуації, коли змінюється ситуація на полі бою, коли вона трансформується завдяки використанню різних нових технологій. Це вкрай важливо, щоб не було ситуації, скажімо так, коли в нас є виробництво тільки бронемашин, які на якомусь етапі потрібні не такою мірою, як інші види озброєнь, а робився акцент на тому, що необхідно саме зараз. І це в нас працює”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Європа готується до оборони від можливої агресії РФ — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, за 2023 рік підприємства української оборонної промисловості наростили виробництво вдвічі — у грошовому еквіваленті, заявив гендиректор “Укроборонпрому” Герман Сметанін. Якщо говорити про одиниці різноманітного озброєння і військової техніки, то їх виробили понад 600 тис.

Прямий ефір