Запрошую очільника МОК у Бахмут, щоб він сам побачив, що нейтральності не існує — звернення Зеленського за підсумками 338 дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Повернення російських спортсменів у міжнародні змагання дасть змогу Росії використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Про це сьогодні, 27 січня, у своєму зверненні за підсумками 338-го дня війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Лідер України зазначив, що заяви чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха щодо можливості повернення російських спортсменів у міжнародні змагання не можуть не розчаровувати. Володимир Зеленський заявив, що відтепер починається “марафон чесності”, який буде спрямований на те, щоб очистити керівництво міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників держави-терориста.

“Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю. Я не хочу розбиратися в тому, що саме стало мотивом для пана Баха, щоб просувати таку ініціативу. Але ми зробимо все, щоб світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях. І тим паче — у паризькій Олімпіаді”, — сказав президент України.

Володимир Зеленський наголосив, що наразі українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу народу від російської агресії.

“Російські удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом. Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху. Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному”, — сказав глава Української держави.

Володимир Зеленський зазначив, що ситуація на фронті, і зокрема у Донецькій області — під Бахмутом та Вугледаром, залишається надзвичайно гострою. Російська окупаційна армія артилерією, авіацією та ракетами свідомо й методично знищує ці міста й села навколо них.

“І, до речі, запрошую пана Баха в Бахмут. Щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує”, — сказав президент України.

Глава Української держави поспілкувався сьогодні зі студентами, викладачами та випускниками Коледжу Європи в Натоліні та Брюгге. Це особлива освітня інституція, яка готує фахівців для роботи у європейських структурах та з європейськими структурами.

“Саме таких фахівців, яких ми потребуємо, зокрема, для повноцінної інтеграції нашої держави з Європейським Союзом. Українці вже навчаються за програмами Коледжу Європи. І ми вже почали створення такого коледжу в Україні. І це підкреслює наше прагнення повністю та якнайшвидше інтегруватися з ЄС. А також, я впевнений, це дасть українцям змогу допомогти захисту свободи та європейських цінностей як у нашому регіоні, так і в усій Європі. Я почув від пані ректорки коледжу в Натоліні, що зараз у вільної Європи – саме українське обличчя. І такі слова багато значать”, — сказав Володимир Зеленський.

Президент також повідомив, що уряд Бельгії ухвалив рішення про пакет підтримки для оборони України. Йдеться про посилення ППО та збільшення мобільності українських військових на полі бою.

Володимир Зеленський також нагадав, що сьогодні сьогодні – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Вранці у Києві біля “Менори” в Бабиному Яру відбулася церемонія вшанування пам’яті всіх жертв Голокосту.

“І навіть у такий час, у час повномасштабної війни, Україна разом з усім цивілізованим світом відчуває й розділяє біль, який досі залишається у світі від злочинів нацизму. Ми пам’ятаємо. А отже, ми протидіємо намаганням зла повернутися. Я дякую всім, хто захищає людяність разом з Україною! Я дякую всім нашим воїнам! Слава Україні!”, — сказав президент.

Прямий ефір