Україні потрібна активація дій з боку партнерів у плані надання військової допомоги. Про це сьогодні, 19 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
Він зазначив, що нинішні довгі дискусії щодо надання допомоги Україні — ППО, снарядів, авіації тощо — викликають подив. А участь країн НАТО в захисті Ізраїлю від ракетної атаки з боку Ірану 14 квітня показала, наскільки перевершують військові технології Заходу військові технології Ірану і Росії.
“І, виявляється, можна закривати й цивільне населення, і критичну інфраструктуру. Це набагато дешевше, ніж відновлювати ту ж критичну інфраструктуру. Але досі Україна, на жаль, не має в повному обсязі необхідної кількості цього ресурсу”, — сказав Подоляк.
19 квітня відбулося засідання Ради Україна — НАТО, щоб якраз активізувати питання надання військової допомоги. Насамперед обговорювалася тема систем ППО, яких так потребує Україна для відбиття російських ракетних атак.
“Якщо буде більше систем такого типу, як Patriot (“Петріот”) — а їх має бути додатково щонайменше 10-15 — то це дасть змогу дозакрити українське небо на ключових напрямках. Ми бачимо зміни атак з боку Росії. Росія завдає каскадних, синхронізованих ударів. І Росія продовжує шукати можливості обходити наші системи ППО, враховуючи дефіцит цих систем. Тому протиповітряна і протиракетна оборона — це пріоритетне питання. І президент Зеленський ініціював сьогодні скликання Ради Україна — НАТО, щоб прискорити отримання цих систем”, — зазначив радник глави ОПУ.
Але, крім самих систем ППО і ПРО, Україні потрібні боєкомплекти до них.
Також на засіданні Ради йшлося про військову авіацію, яка дасть змогу захистити небо.
“Бо тільки авіація, тільки винищувачі-перехоплювачі, ті ж самі F-16 дадуть змогу різко скоротити можливість Росії застосовувати керовані авіаційні бомби, якими зараз вона засипає і прифронтові міста (зокрема й великі, такі як Харків), і лінію оборони”, — додав Подоляк.
Повільність в оперативному наданні Україні необхідного озброєння він пов’язує, зокрема, з тим, що деякі західні країни ще остаточно не позбулися страху перед Росією.
“Україна повинна мати всі інструменти, які можна порівняти за параметрами й за кількістю з російськими. Вона повинна мати можливість захистити, перш за все, гуманітарний простір, тобто цивільне населення. Складність у тому, що не всі до кінця позбулися страху перед Росією, відчуття, що Росія — це якась непогана країна і з нею можна про щось говорити. Не всі до кінця розуміють огидність такого типу очікування, особливо на тлі того, що ми побачили з вами в Ізраїлі. На жаль, ми ще бачимо це коливання, ці розмови про ескалацію. Це абсолютно, на мій погляд, неправильне формулювання питання. Тому що все, що зараз відбувається, це і є ескалація. А Росія бачить ці коливання наших партнерів і збільшує тиск”, — резюмував Михайло Подоляк.
Читайте також: Країни НАТО можуть передавати Україні системи ППО, навіть якщо це вплине на їхню обороноздатність, — Столтенберг
Як повідомлялося раніше, 19 квітня відбулося засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів оборони. Воно було скликане за запитом Києва і проводилося в онлайн-форматі. Головна тема — потреби України в системах ППО і снарядах.