Президент Росії Володимир Путін відмовився від відвідування саміту Шанхайської організації співпраці в Індії, повідомляє видання The Hindu з посиланням на заяву організаторів заходу. Аналітики пояснюють це тим, що глава Кремля побоюється арешту, інформує FREEДОМ.
У квітні Путіну довелося відмовитися від візиту до Туреччини, хоча країна не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Також помічник Путіна Ушаков заявив, що замість президента Росії на інавгурацію Ердогана поїде спікер Держдуми Володін. Не відвідає Путін і Індію, яка теж не підкоряється рішенню Гааги.
“Якщо Путін не поїде до Індії — то це через ордер, зрозуміло… Відчуття безпеки [у нього] немає”, — сказав високопоставлений чиновник із Держдуми Росії в анонімному коментарі виданню The Moscow Times.
А для ПАР, яка визнає юрисдикцію МКС, Путін взагалі став великою проблемою. У серпні країна приймає саміт лідерів країн БРІКС, куди входить Росія. Адміністрація президента Сиріла Рамафоси вже кілька місяців намагається знайти рішення, яке влаштувало б усіх. У підсумку, за даними Reuters, саміт можуть перенести в Китай, щоб Путін міг там з’явитися.
Але поки офіційної заяви немає — опозиція ПАР звернулася до суду з вимогою змусити уряд заарештувати Путіна, якщо він прибуде в країну.
“Демократичний альянс” домагається цього рішення, щоб забезпечити відсутність правової невизначеності щодо процедури, якої слід дотримуватися, і зобов’язань, покладених на державу, якщо президент Путін ступить на територію Південної Африки”, — сказала в інтерв’ю “Голосу Америки” Глінніс Брейтенбах, тіньовий міністр юстиції партії “Демократичний альянс”.
Через свої злочинні дії, Путін опинився буквально замкнений у Росії. З урахуванням частоти його появ на людях, це означає самоізоляцію в кількох резиденціях.
Ось тільки і всередині країни йому перебувати все менш комфортно. Мало того, що дрони літають над його резиденціями, так ще й російська пропаганда дає збій. На російському телебаченні вперше пролунав заклик обрати іншого президента у 2024-му році. На думку британської розвідки, до цього призвела публічна ворожнеча російських збройних формувань.
“За останні 15 місяців у Росії було запроваджено обмеження свободи слова, небачені з радянських часів. Однак існує реальна ймовірність того, що нещодавня уїдлива риторика націоналістичних діячів, таких як власник групи “Вагнер” Євген Пригожин, спонукає опозиціонерів подолати табу”, — йдеться у звіті розвідки Великої Британії, опублікованому на сайті Міністерства оборони Об’єднаного Королівства.
З урахуванням відірваності Путіна від реальності, він не користується інтернетом і отримує інформацію тільки на роздруківках, російський президент міг би повторити долю португальського диктатора Антоніу ді Салазара. Той в останні роки свого 30-річного правління був фактично відлучений від справ, тоді як реальні управлінці проводили реформи. Але його оточення створювало видимість значущості диктатора. Для нього навіть друкували спеціальну газету в єдиному екземплярі, з фейковими новинами.
Однак, на думку аналітиків, через дії Кремля тепер стоїть питання про існування самої російської держави, а не тільки режиму Путіна.
“Якби самоізоляція Путіна була б найбільшою проблемою Росії, то так, він би повторив би шлях Салазара. Але оскільки йдеться про більш системну і глибоку кризу, і державності, і режиму, і еліт, то долю Салазара для Путіна повторити не вдасться. Це був би, напевно, найкращий для нього вихід із ситуації, але хороших варіантів у нього не залишилося”, — вважає політолог Олег Саакян.
Західні країни приймають формулу миру Києва, як єдино можливу. А в ній чітко прописана необхідність створення спецтрибуналу і притягнення всіх винних в агресії проти України до відповідальності.
Читайте також: Міжнародний вигнанець: від Росії відвертаються останні союзники (ВІДЕО)
Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд звинувачує Путіна в масовій депортації українських дітей з тимчасово окупованих російською армією територій України.