Не тільки для захисту: чому для України важливо отримати західні літаки та далекобійну зброю (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: defence-ua.com

Питання про постачання Україні танків уже вирішено, тепер українські дипломати ведуть роботу із західними партнерами щодо отримання першої ескадрильї іноземних бойових літаків. Також Україна потребує сучасних далекобійних ракет для ефективного ураження військових цілей противника, особливо тих, що розташовані на віддалених тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та анексованого Криму, передає FREEДОМ.

Офіс президента та Кабінет міністрів України консолідовано працюють над тим, щоб Україна якнайшвидше отримала першу ескадрилью західних бойових літаків. На цьому наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Україна вже зібрала якийсь “танковий зоопарк”. Є рішення про надання Leopard, Challenger, Abrams і ми працюємо над отриманням французьких танків Leclerc. Тут головне — відкрити позицію. Я не сумніваюся, що ми відкриємо опцію постачання бойових літаків”, — заявив Кулеба.

За його словами, бар’єр, який заважає партнерам надати Україні бойові літаки, є лише психологічним. Він нагадав, що такі ж перешкоди свого часу заважали отриманню РСЗВ HIMARS, ЗРК Patriot та західних танків.

“Неважливо, чи це буде американський F-16, шведський Gripen, французький Mirage або Rafale, або Eurofighter. Важливо відкрити позицію, зняти табу та отримати першу ескадрилью літаків. Потім уже визначатимемося з огляду на доступність на ринку та обслуговування, на яку модель робити основну ставку”, — сказав міністр в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Зараз найактивніше переговори ведуться про передачу винищувачів F-16. Це винищувачі четвертого покоління, їх багато — вони перебувають на озброєнні майже 30 країн. Окрім США, винищувачі F-16 можуть передати і кілька країн Європи, які вже заявили про таку можливість. Однак, звичайно, спочатку потрібно отримати дозвіл Вашингтона.

Авіація потрібна не лише для захисту від російських літаків — винищувачі та штурмовики зможуть збивати ракети та дрони, що виснажують запаси української ППО.

“Наші бойові літаки застаріли, вони 4-го покоління, всі російські двічі модернізовані. Американські винищувачі мають більш далекобійні ракети, ніж російські, і їхні радари бачать краще та надійніше тримають мету. Якщо Міг-29 несе дві ракети середньої дальності, то F-16 може нести шість таких ракет плюс ще кілька ракет малої дальності”, — пояснив авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені О. К. Антонова Валерій Романенко.

Також для України конче необхідно отримати ракети з дальністю поразки від 150 км, адже тоді Збройні сили України зможуть діставати до військових об’єктів, які розташовані на значній відстані в тилу противника.

На спільному засіданні уряду України та Європейської комісії міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що якби українська армія мала можливість завдавати ударів на відстань 300 км, то російська армія не змогла б забезпечувати свою оборону.

Також він наголосив, що Україна готова надати будь-які гарантії щодо того, що така зброя не застосовуватиметься для атак на російську територію. Питання про дальнобійні ракети та винищувачі планують порушити також і на Мюнхенській конференції з безпеки, яка відбудеться з 17 по 19 лютого.

Читайте також: Україна отримає німецькі танки Leopard-1 — що це за машина, розповів Романенко

Прямий ефір