Україна отримає німецькі танки Leopard-1 — що це за машина, розповів Романенко

Ігор Романенко. Скріншот: uatv.ua

Уряд Німеччини схвалив постачання Україні танків Leopard-1 у межах військової допомоги. Про цю версію німецьких танків сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал-лейтенант запасу, засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.

“Leopard-1 — це танк, який розроблений і почав серійно вироблятися в післявоєнні роки. Йому передувала спільна робота зброярів і танкістів Франції та Німеччини. Однак потім шляхи розійшлися, і німці завершували його вже самі… Він близький до характеристик радянських ще танків Т-55 й Т-62. Ось із такого роду технікою він готовий боротися. Готовий і з іншими, однак можливості його, звісно, менші, ніж у танків, які випускалися пізніше”, — сказав експерт.

У Leopard-1 нарізна гармата 105 мм, кулемет, і цей танк являє собою озброєння, яке може впливати на противника. На думку Романенка, його можна розглядати як бойову броньовану машину.

“Це підтримка піхоти як в обороні, так і в наступі. Просто вміло треба його використовувати, знати його характеристики, освоїти й застосовувати в бою. У зв’язку з тим, що рівень мотивації дуже високий у наших військовослужбовців, танкістів зокрема, будемо сподіватися, що він буде освоєний і успішно застосовуватиметься у справі оборони нашої держави та у справі звільнення окупованих земель”, — сказав Романенко.

Читайте також: Стійкість української армії — пріоритет, над яким продовжимо працювати, — Зеленський на зустрічі з Пісторіусом

Прямий ефір