Не шкодуючи жінок і дітей: Кремль активно бореться з російськими інодумцями (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: "Политота"

Понад тисячу осіб у Росії позбавлено волі за політичними статтями. Після початку повномасштабної війни проти України, коли в Росії відбувалися масові протести, штрафи та реальні строки дістали 704 людини. А за неповний 2023 рік, коли публічні акції Кремль заборонив, за кримінальними статтями було затримано 441 людину. Інодумців у Росії переслідують щодня. Але антивоєнна діяльність не припиняється, повідомляє FREEДОМ.

Жінку-двірника Гульнару Бахарєву з Челябінської області оштрафували на 400 тис. руб. (4536 дол.) за, нібито, “заклики до тероризму” у висловлюваннях у соціальних мережах. Вона назвала Керченський міст “законною військовою ціллю”, а про Останкінську телевежу написала, що її треба підірвати. На допиті рідна сестра жінки дала свідчення, що Гульнара записує проукраїнські ролики та співає українські пісні.

“Хочу підтримати вас, мої друзі. Ми на світлому боці історії. Будьте стійкими, будьте спокійними. Товариш, вір, зійде вона, зірка чарівного щастя”, — заявила оштрафована росіянка Гульнара Бахарєва.

23 листопада Міністерство внутрішніх справ (МВС) РФ оголосило у федеральний розшук засновника проєкту “Ідіть лісом” Григорія Свердліна. Проти правозахисника відкрили кримінальну справу. Його проєкт функціонує з моменту оголошення, так званої, часткової мобілізації в Росії восени 2022 року і став порятунком для багатьох росіян, які потрапили під хвилю мобілізації.

“За цей час ми допомогли 19 541 людині уникнути призову та мобілізації. Комусь консультацією, комусь допомогли дезертувати й покинути Росію, комусь надали психологічну допомогу, комусь допомогли переїхати та сховатися. Це варте будь-якої кількості кримінальних справ. І ми, звичайно, продовжимо працювати. Щонайменше доти, доки Росія веде цю злочинну і безглузду війну”, — сказав Свердлін.

У Воронежі Федеральна служба безпеки (ФСБ) затримала людину у формі доставщика їжі. Його вважають “агентом українських спецслужб”, який нібито готував убивство російського офіцера. Як повідомили у ФСБ, у затриманого вилучили вибуховий пристрій, електродетонатори та підроблений російський паспорт.

А обвинуваченого в підпалі військкомату в Петербурзі Єгора Балазейкіна засудили до 6 років виховної колонії. Перший Західний окружний військовий суд визнав 17-річного школяра винним у спробі вчинення терористичного акту. Школяр визнав факт спроби підпалу, але з формулюваннями та мотивами сторони обвинувачення не погодився.

“Це взагалі, звісно, цілковите безумство, коли такі терміни дають за нереальні злочини”, — завила мати засудженого Єгора Балазейкіна.

До 21 січня 2024 року Черемушкінський районний суд відправив під варту 22-річного Ібрагіма Оруджева, обвинуваченого в підготовці підпалу військкомату. Під час обшуку в його квартирі співробітники ФСБ нібито знайшли блокноти з хімічними формулами вибухових речовин. За фактом, молодий чоловік просто сфотографував режим роботи військкомату після того, як отримав повістку.

“До нього підійшли поліцейські, син вручив їм телефон на доказ того, що він нічого поганого не робить. І після цього його затримали та доставили у відділення поліції. Зараз йому закидають, що він пішов до військкомату і сфотографував його з метою вчинення теракту”, — розповіла мати обвинуваченого Ібрагіма Оруджева.

Щоб легше було стежити за інакодумцями, у Міністерстві цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій РФ планують створити національну “платформу для обробки та зберігання даних з камер відеоспостереження”, яка зможе підключатися до регіональних систем, пише “Коммерсант”.

Національний проєкт із централізованого стеження за росіянами назвали “Економіка даних”. На нього хочуть виділити 12 млрд рублів (135 млн дол.). На думку чиновників, це може підвищити розкриття злочинів на 30%. Зокрема, і з політичних мотивів.

Читайте також: Інтернет-цензура в Росії: спроби Кремля контролювати інформацію в мережі (ВІДЕО)

Прямий ефір