Не Кремлю встановлювати “червоні лінії”: західні чиновники обговорюють можливість відправки військ в Україну (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Париж створює альянс держав, які відкриті для потенційного введення військ на українську територію. Розглянути цю ініціативу готові країни Балтії: Литва, Латвія та Естонія, інформує FREEДОМ.

Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне заявив, що Кремль не повинен встановлювати будь-які “червоні лінії” щодо Заходу, й жодна форма підтримки України не може бути виключена. Такої ж думки дотримуються Канада з Польщею. Зокрема, польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський вважає, що Альянсу не варто боятися Путіна, навпаки — російський диктатор має боятися НАТО.

“Єдиний шанс запобігти війні між агресивною Російською імперією й НАТО — своєчасно надати величезну всебічну військово-технічну підтримку Україні. Багато західних політиків це вже розуміють. І усвідомлення цього факту, загалом, зростає, і ми це бачимо. Це вже гарний показник того, що західні лідери нарешті усвідомили загрозу, яку становить собою Росія”, — заявив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Щодня ініціатива Франції про розміщення солдатів на території України знаходить нових інтересантів. Так, до дискусії щодо відправки військ долучилася Чехія. Президент Петр Павел заявив, що обмежень у цьому питанні бути не повинно, а перебування військ НАТО в Україні не порушуватиме жодних міжнародних норм.

“Слід згадати, що після анексії Криму та окупації частини Донбасу, що, по суті, було агресією, хоча й у набагато менших масштабах, ніж сьогодні, на українській території діяла навчальна місія НАТО, до якої свого часу входили понад 15 країн та налічувалось близько тисячі осіб… З погляду міжнародного права й Статуту ООН ніщо не заважало б військам країн-членів НАТО — як і цивільним особам, наприклад, — допомагати в роботі в Україні”, — сказав Павел у коментарі чеському телебаченню.

“У Заходу немає 3-8 років для того, щоб перепрошити свою оборонну промисловість не поспішаючи, перепрошити армію, подивитися, чим закінчиться у США, тощо — такої розкоші Путін може не дати. І потрібно готуватися саме до цього варіанту, коли немає часу, й працювати в дедлайнах. І ось кроки Франції, Чехії, Британії мені в цьому напрямку подобаються”, — сказав політолог Олег Лісний.

Західні політики виділяють два варіанти того, що можуть робити їхні війська на території України. Як зазначав глава МЗС Франції, іноземний контингент може займатися розмінуванням територій. Також, за словами президента Чехії, військовослужбовці можуть навчати українських солдатів на місцях. Це скоротить час, оскільки можна буде перевезти кілька десятків іноземних інструкторів на територію України і не доведеться перекидати тисячі військових у сусідні з Україною держави. Експерти говорять і про ще один можливий варіант.

“Вони можуть бути розміщені на певних територіях. У нас є протяжний кордон із Білоруссю, на жаль, ми змушені там тримати велику кількість наших військ через загрозу нападу. Або, наприклад, є Придністров’я, ніким не визнане, теж російський такий анклав, і ми біля нього змушені тримати свої війська, оскільки Росія може піти на якісь провокації. Ось уявімо ситуацію, що наші частини будуть замінені на якісь частини країн-членів НАТО, і вони своєю присутністю будуть стримувати якісь провокації або напади з цього боку”, — сказав політолог Ігор Рейтерович.

Примітно, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Київ не запитував відправки військ західних союзників на свою територію. Подібна ініціатива виходить виключно від самих західних країн. І хоча Україна насамперед потребує боєприпасів і техніки, за словами секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олексія Данілова, Київ не виключає появи на своїй території іноземних військових підрозділів.

Читайте також: “Нехай Росія звикає”: про нюанси можливого відправлення іноземних військових спеціалістів в Україну розповів Фесенко

Нагадаємо, як заявив політолог Олег Лісний, президент Франції Еммануель Макрон виявив активну підтримку Києва, ініціюючи створення альянсу країн, потенційно готових відправити свої війська на територію України. Це свідчить про усвідомлення французьким лідером того факту, що безпека Європи залежить від успіхів українців на полі бою.

Прямий ефір