У масштабах країни дуже низька ймовірність найгіршого сценарію, який може очікувати на українців із енергопостачанням. Головне завдання влади — не допустити такого розвитку подій. Про це сьогодні, 22 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.
“Якщо я зараз назву якийсь найгірший апокаліптичний сценарій, звичайно ж, це вийде в заголовку всіх новин. Тому зрозуміло, який найгірший сценарій. Найгірший сценарій — коли немає взагалі ані електроенергії, ані тепла, ані гарячої води, ніякої води. Це найгірший сценарій. Його ймовірність, я б сказав, близька до нуля. Дуже-дуже низька його ймовірність, якщо говорити про масштаби країни. Звичайно, в окремо взятому населеному пункті там імовірність може бути трошки вищою. Але якщо це прифронтове місто типу Бахмута, то там давно вже немає електроенергії, води і тепла. Тому завдання влади — не допустити цей сценарій, це найголовніше, найперше завдання”, — сказав він.
На думку Геруса, не допустити сценарію означає поставити, по-перше, системи протиповітряної оборони (ППО), по-друге, резервні точки генерації електроенергії для того, щоб тепло і вода однаково подавалися до будинків.
“Для цього потрібно, щоби працювали насоси. Щоби працювали насоси, їм потрібна електроенергія. Тому для цих цілей є генератори, вони закуповуються. Є вже багато обласних центрів і не тільки, які закупили такі генератори. І навіть у разі, коли немає електроенергії, насоси все одно працюють, і теплоносій, і гаряча вода, і вода подаються до багатоповерхових будинків. Ось це найголовніше. І навіть, напевно, якщо так можна сказати, навіть не електроенергія, можливо, найголовніше, а найголовніше, можливо, — це подача тепла до багатоквартирних, багатоповерхових будинків, тому що там важливо, щоб температура була завжди щонайменше вище 15-16 градусів. Над цим усім триває робота, і там робота йде над тим, щоб не було найгіршого сценарію. Тому що коли настають найгірші сценарії, тоді вже треба робити якусь евакуацію. Головне завдання — не допустити таких сценаріїв”, — каже голова профільного комітету.
Також, за його інформацією, як варіант розглядається і тестується імпорт електроенергії.
“Але зараз імпорт електроенергії у великих масштабах не відбувається з різних причин, є і мережеві обмеження. Тому, скажімо так, імпорт десь чимось може допомогти в окремі моменти, але це не та, скажімо так, таблетка, яка може розв’язати всі проблеми. Цим інструментом теж треба користуватися, але водночас треба працювати над тим, щоб мережі та підстанції були функціональні, й щоб наша генерація теж була функціональною”, — підсумував Андрій Герус.
Читайте також: Росія намагається влаштувати енергетичний колапс — Україна протистоїть: об’єкти ремонтують, українці навчаються і працюють (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше Герус розповів, що найскладніша ситуація з енергосистемою після ракетних атак Росії — у центрі та на сході України. Водночас відновлення системи триває успішно.