Не атакувати Росію озброєнням, переданим Україні, — це позиція Білого дому, — Саакян

Олег Саакян. Скріншот: uatv.ua

Деякі країни Європи висловлюють готовність дозволити Україні завдавати ударів по території Росії західною зброєю. У США думки розділилися — Білий дім не підтримує ініціативу, а в Конгресі — навпаки. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Олег Саакян.

“Лід тріскається, і на європейському континенті вже є Британія та низка інших держав, які також висловили готовність до того, щоб озброєнням, переданим Україні цими країнами, можна було завдавати удари по Росії. За океаном, у США, говорити про те, що є позитивні результати, зарано. Позиція не стріляти по російській території американським озброєнням є політичною, і за нею стоїть якась мотивація, яка нам невідома”, — сказав він.

Політолог зазначив, що Конгрес підтримує ініціативу надати Україні можливість використовувати американське озброєння для завдавання ударів по території Росії. 

“Є вододіл між Конгресом і Білим домом. Не атакувати Росію озброєнням, переданим Україні, — це позиція Білого дому. У Конгресі зріє серйозна напруга, і є значна кількість голосів за те, щоб Україні надати цю можливість”, — констатував він.

Головні причини, чому це питання гостро обговорюється, — це робота української дипломатії та активні бойові дії на Харківському напрямку, де Україна не може дати гідну відсіч противнику через обмеження партнерів.

“Чому крига скресла? У США делегація українського парламенту досить серйозно попрацювала, поспілкувалася з безліччю конгресменів і сенаторів. А також ситуація на Харківщині, де Російська Федерація користується єдиною стратегічною перевагою — на території Росії на десятки кілометрів углиб від лінії фронту вони перебувають під умовним прикриттям, оскільки Україна не може застосовувати значну частину західного озброєння для ударів по російських військах. Таким чином російські війська можуть забезпечити логістику, концентруватися на прикордонні, перегрупуватися і заходити на українську територію”, — пояснив Саакян.

Армія Росії активно використовує цю заборону для ведення бойових дій, тактичного планування.

“Це дуже актуальна тема й болюча. Йдеться навіть не про удари в глибину Росії на сотні кілометрів, хоча лінія в 100 — 150 км разюче змінила б ситуацію і відвадила Росію перетворювати прикордоння на фронтову зону. Адже зараз їм набагато вигідніше, пробуксовуючи на сході, почати операцію на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині, де вони можуть користуватися кордоном як прикриттям для власних тилів. Такої розкоші у них немає на сході, там Україна прострілює на всю глибину окупованих територій”, — розповів експерт.

Читайте також: Окупанти зав’язли у вуличних боях за Вовчанськ — зазнають великих втрат: про ситуацію на фронті розповів Сирський

Прямий ефір