У Волинській області сили територіальної оборони готуються захищати українську територію, якщо білоруська армія піде в наступ. На прикордонній території військовослужбовці готують оборонні позиції у разі, якщо наступ розпочнеться з боку Білорусі, повідомляє UA.
“Якщо щось розпочинатиметься насамперед йдуть диверсійні групи. Місцеві показували, де є які стежки, щоб ми знали, куди вони можуть пройти. Де які дороги непроїзні, яких немає на карті”, — розповів боєць.
Поліські ліси цілодобово патрулюються бійцями тероборони та прикордонниками.
“Навіть якщо і підуть, ми на них чекаємо. Якщо не хочуть бути драниками, нехай сюди і не лізуть. Тому, що це наша земля, ми повинні її захищати. Тут наші батьки, діти, дружини”, — сказав військовослужбовець тероборони Волині з позивним “Зять”.
Тут обладнали надійні бліндажі, глибокі окопи та замасковані вогневі точки.
“Тут мотивовані всі, навіть нема про що говорити. Хлопці прийшли самі, ніхто їх не тягнув. Тут, гадайте, усі добровольці. Усі знали, йдуть захищати. І знають зараз, яке завдання перед ними поставлено, і готові його виконати від А до Я”, — повідомив командир підрозділу територіальної оборони Волині із позивним “Штурман”.
Більшість з учасників сил обласної тероборони раніше не мали бойового досвіду. Захищати кордон вирішили добровільно.
“Я хочу жити у вільній країні, мене не треба звільняти. Від чого? Це ж наша земля. І не важливо, це схід, Крим чи це захід України. Треба буде, поїдемо туди, на схід”, — поділився військовослужбовець тероборони Волині з позивним “Манюня”.
Боєць тероборони Георгій, позивний “Гурген”, 7 років тому переїхав до України із Грузії. 24 лютого чи вступати до української армії навіть не сумнівався.
“Зайшли до Абхазії, Осетії, як і до Донбасу. Тільки руйнують, ніхто нічого не будує. Люди бідні, голодно, холодно живуть. Це ворог усьому світу. Не лише українцям і грузинам, а всім”, — вважає чоловік.
Добровольці відпрацьовують усі можливі сценарії та проходять навчання прямо на позиціях.
“Сота бригада дасть гідну відповідь, чи то білоруси, чи росіяни — будь-кому, хто порушуватиме наш державний кордон”, — запевнив офіцер відділу бойової підготовки тероборони Волині Володимир Ратнюк.
У прикордонних населених пунктах мирні жителі кажуть, що до заяв північного сусіда звикли і паніки не мають.
“Наприклад, я особисто реагую спокійно. Не знаю чому, але паніки як такої немає. Я знаю, що у нас дуже хороші Збройні сили України, я сподіваюся, що ми в безпеці”, — поділилася жителька Ратного Оксана Калинчик.
“Наші люди вже навчилися тримати спокій. Сприймати ту інформацію, яка є необхідною та важливою, а найголовніше — відділяти інформацію фейкову, чи іншу. Все стабільно, але на сторожі”, — прокоментував голова Ратнівської територіальної громади Віталій Бірук.
Білорусь наразі не є безпосереднім учасником повномасштабної війни Росії в Україні, але водночас надає країні-агресору матеріально-технічну підтримку. Саме 24 лютого Олександр Лукашенко дозволив російській армії зайти на територію України через білоруський кордон.
Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов повідомив, що Україна переходить на озброєння за стандартами НАТО.
Читайте також:
HIMARS та інше озброєння від Заходу: як наближають переломний момент на фронті в Україні
ЗСУ має звільнити ще 2,5 тисячі міст і селищ нашої країни – Рєзніков