Навчають розгону протестів і грають у терористів: про посилення мілітаризації у російських школах розповів опозиціонер

Російські школярі. Скріншот: uatv.ua

У Росії спостерігається зростаючий рівень мілітаризації в освітніх закладах, який виражається у посиленій псевдопатріотичній підготовці, проведенні військових тренувань, включаючи навчання розгону протестів та ігри в терористів. Про це сьогодні, 6 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник каналу “Утро Февраля”, депутат Держдуми РФ (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

“Загалом, у країні йде мілітаризація, жодних сумнівів немає. У школах — різке посилення псевдопатріотичної підготовки та військових ігор, тренувань. А сироти могли б стати для Путіна дуже зручним гарматним м’ясом, знов-таки, розв’язати проблему. Їм же за законом належить квартиру видавати, а тут можна на розхід пустити”, — сказав він. 

Пономарьов розповів, у російських школах проводять тренування, наприклад, із розгону протестувальників. Дітям — пропонують надягати каски, схожі на каски співробітників ОМОН. 

Крім того, іноді діти змушені брати участь у сценаріях, де одні з них грають терористів, які беруть людей у заручники, а інші діти — їх розстрілюють.

“Я пам’ятаю, що коли я ставав на облік у військкоматі, будучи в радянській школі, саме за шкільною лінією говорили, що треба у військкомат з’явитися, і за шкільною лінією контролювали, щоб я туди з’явився і став, відповідно, на військовий облік. Потім, у 1990-ті роки ця система була де-факто зруйнована. І Путін повертає все до радянського зразка, тому що занадто багато людей ухиляється від армії і не хочуть служити”, — підсумував Ілля Пономарьов.

Довідка. Уряд Росії зобов’язав Рособрнагляд збирати відомості про учнів шкіл, коледжів і вишів. Ці дані вноситимуть до єдиного реєстру військового обліку РФ. Про це йдеться в постанові кабміну.

Читайте також: Росія проводить мілітаризацію дітей на окупованих територіях України — розбір

Раніше експерт та аналітик Центру громадянської освіти “Альменда” Олег Охредько зауважив, що Росія, мілітаризуючи освіту, калькує практики тоталітарних режимів XX століття: нацистського та радянського.

Прямий ефір