Наслідки підриву Росією Каховської ГЕС обговорили Зеленський та Макрон

Володимир Зеленський. Фото: www.president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 7 червня, провів телефонну розмову з президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном, під час якої поінформував лідера Франції про актуальну ситуацію в Херсонській області, яка постраждала внаслідок підриву російськими окупантами дамби на Каховській ГЕС. Про це інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу президента України.

“Глава Української держави подякував за можливість взяти участь у саміті Європейської політичної спільноти, який відбувся в Молдові, а також за підтримку нашої країни в межах Ради Безпеки ООН”, — повідомили у пресслужбі Зеленського.

Окремо співрозмовники зупинилися на екологічних і гуманітарних наслідках російського теракту. Володимир Зеленський розповів про нагальні потреби України для ліквідації катастрофи, про свою розмову з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі та про домовленість посилити контроль на Запорізькій АЕС.

Президенти обговорили можливість задіяння міжнародних механізмів для проведення розслідування з метою встановлення всіх обставин підриву конструкцій Каховської ГЕС.

“Лідери України та Франції домовилися про продовження оборонної співпраці, зокрема щодо захисту українського неба. Було наголошено на важливості якнайшвидше почати підготовку українських пілотів бойових літаків”, — повідомили у пресслужбі президента України.

Також було обговорено можливі формати надання Україні гарантій безпеки до набуття членства в НАТО й очікування від вільнюського саміту Альянсу.

Окремо глави держав обговорили реалізацію української формули миру та підготовку до Глобального саміту миру.

Читайте також: У Вільнюсі ми зробимо крок в бік НАТО або крок до відвертості: головні тези пресконференції Зеленського

Прямий ефір