Наша солідарність з Україною має бути продемонстрована не тільки на словах, але й на ділі, — генсек НАТО

Єнс Столтенберг. Фото: gettyimages.com

Під час першого засідання Ради Україна — НАТО обговорюватимуться питання проведення реформ, необхідних для повноправного членства України в Північноатлантичному альянсі. Про це сьогодні, 29 листопада, перед засіданням заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, передає кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Ця зустріч демонструє, що Україна стає все ближче і ближче до НАТО. І на зустрічі ми обговоримо, як можемо підтримати ваш шлях до членства в Альянсі. Усі ми згодні з тим, що Україна стане членом НАТО, і зараз нам потрібно обговорити шлях уперед, зусилля з реформування і те, як блок може підтримати вас у реалізації цих реформ”, — сказав Столтенберг. 

Також, за його словами, будуть розглянуті нагальні потреби і ситуація на полі бою. 

“Дозвольте мені ще раз висловити своє глибоке захоплення українськими збройними силами, політичним керівництвом, народом України, мужністю, яку ви продемонстрували після повномасштабного вторгнення РФ, і тим фактом, що ви змогли відкинути російські війська на півночі, сході та півдні, а також завдали великих втрат російським загарбникам. Це велика перемога для України. І це результат вашої твердої рішучості захистити свою країну і територіальну цілісність”, — акцентував генсек. 

Водночас він зауважив, що не варто недооцінювати Росію, важливо готуватися до подальших атак.  

“Ми бачимо інтенсивні бої і повинні бути готові до нових повітряних і ракетних ударів. Тому важливо, щоб наша солідарність з Україною була продемонстрована не тільки на словах, але й на ділі”, — наголосив Столтенберг. 

Він привітав нещодавню заяву Німеччини про виділення додаткових 8 млрд євро військової підтримки Україні, Нідерландів — про 2,5 млрд євро, а також створення під час засідання у форматі “Рамштайн” коаліції з протиповітряної оборони. 

“У Румунії союзники створили центр підготовки пілотів F-16. Це конкретні дії. Нам потрібно їх більше. І необхідна постійна і посилена підтримка України, тому що це також у наших власних інтересах безпеки, — аби Україна перемагала, щоб ви могли дати відсіч російським силам і перемогти як суверенна, незалежна нація в Європі”, — резюмував генсек Альянсу.

Читайте також: Зустріч Ради Україна — НАТО відбудеться в Брюсселі: що обговорюватимуть міністри (ВІДЕО)

Прямий ефір