Наратив “Росія воює в Україні з НАТО” дуже поширений на Заході — завдання

Ілюстрація: pixabay.com

Російська пропаганда вустами, зокрема МЗС РФ, заявляє, що Росія воює в Україні з НАТО. Такі заяви завжди йдуть після повідомлень про передання Києву чергової партії озброєння. За словами виконувача обов’язків керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Андрія Шаповалова, озвученими сьогодні, 20 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, у цього наративу є кілька завдань.

Він зазначив, що це один із найпопулярніших кремлівських наративів, який мусувався ще до початку війни.

“Найчастіше вони називають це проксівойною НАТО нібито проти України. І метою цього наративу є демонізувати західну військову підтримку України в очах цільової аудиторії, створити враження, що НАТО, Захід є агресорами”, — сказав Шаповалов.

Експерт зазначив, що цей наратив дуже поширений на Заході і використовується майже всіма проросійськими іноземними експертами.

“Навіть європейські та американські політики використовують цей наратив, цю назву, для аргументації своєї антиукраїнської позиції. У такий спосіб вони переконують, що Захід має припинити свою агресивну політику щодо РФ і відповідно перестати постачати зброю до України та змусити піти їх на перемовини. Але ми прекрасно знаємо, що всі ті, хто озвучує подібні наративи, це або люди, “вкушені” путінською пропагандою, або запродажні, які давно продалися за 30 срібняків і сьогодні підтримують диктатора, намагаючись таким чином якось легалізувати цю страшну війну в Україні”, — пояснив він.

Крім того, наратив, що РФ нібито воює з НАТО, створений з метою виправдати свою поразку.

“І ще один момент важливий. Як так програти Україні? Як так Росія зазнає поразки від України? Звичайно ж, своєму народу їм треба продати, що Росія зазнає поразки від НАТО, ніяк інакше”, — підсумував Андрій Шаповалов.

Читайте також: Російська пропаганда витрачає величезні гроші на підтримку негативного образу України не тільки всередині країни, а й на Заході — думка

Як повідомлялося раніше, російська державна компанія “Діалог” вигадує фейки про Україну, а потім поширює їх в інтернеті через мережу інформаційних ресурсів. Тільки цьогоріч російська фабрика фейків отримала 9 млрд рублів із державного бюджету (гроші російських платників податків) — це більше, ніж виділили федеральному “Первому каналу”. Про це йдеться в розслідуванні видань “Важные истории”, “Медуза” і The Bell.

Прямий ефір