Напис “люди” не зупинив російських військових: подробиці удару по інтернату в Суджі (ВІДЕО)

Суджа Курської області РФ на початку серпня 2024 року. Фото: ukrinform.ua

Чотири людини загинули та ще четверо дістали важкі поранення через російський удар по інтернату в Суджі Курської області. Армія Росії 1 лютого скинула на нього керовану авіабомбу. Про наслідки удару країни-агресора по своїх же громадянах розповіли журналісти FREEДOM.

Вранці після обстрілу російською армією школи-інтернату в Суджі в будівлі під завалами ще залишалися тіла загиблих. Одразу після трагедії вибратися людям допомагали українські військові.

Під час евакуації постраждалих армія країни-агресора завдала ще одного масованого удару в районі школи-інтернату. Над будівлею продовжують кружляти дрони-навідники. Слідом за ними летять КАБи.

На фасаді розбитої будівлі школи-інтернату в Суджі видно напис “Люди”. Це не зупинило російських військових, так само як і під час бомбардування Драмтеатру в Маріуполі. Що більше жертв, то яскравіша картинка для російської пропаганди.

За даними Генерального штабу ЗСУ, на момент удару в будівлі перебували десятки людей похилого віку, чотири з них померли від отриманих травм. Також у будівлі ховалися від обстрілів місцеві жителі, які готувалися до евакуації.

Українській військовій комендатурі вдалося врятувати 84 людини, які перебували під завалами. Російські військові завдали удару цілеспрямовано. Вони знали, що в інтернаті перебували тільки цивільні, зокрема жінки та діти, — повідомили в Генеральному штабі ЗСУ. І наголосили, що атака на цю будівлю — черговий воєнний злочин, спрямований проти мирного населення.

“Росія не змогла виконати своє завдання — відтіснити наші війська з буферної зони в Курській області. Тому зараз для виправдання вони хочуть проводити спеціальні операції, включно з бойовими, терористичними та інформаційними, з дискредитації наших військ і наших комендатур, які перебувають на території Курської області”, — зазначає керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Докази, що удару завдала саме російська армія, надали Повітряні сили України. У відомстві показали скриншот із системи “Віраж-планшет” із траєкторією польоту російської авіабомби, яка влучила по інтернату в Суджі.

Російське Міноборони цинічно спробувало звинуватити Україну. Експерти впевнені: бомбардуванням інтернату в Суджі Росія намагалася забезпечити собі інформаційний козир для переговорів зі США та для внутрішньої пропаганди. Об’єкт атаки був не випадковим, як і те, що її було здійснено одразу після того, як російський омбудсмен Тетяна Москалькова визнала, що українські військові допомагають покинутим власною владою жителям російського прикордоння.

“Це викликало дисонанс у загальній інформаційній війні проти України. Тому буквально через день — цей конкретний удар по конкретному об’єкту. Це не якась помилка чи загальний удар по тій же Суджі. Це конкретний удар по будинку-інтернату, щоб отримати дуже потужний козир, як вони вважають, для інформаційної пропаганди серед росіян, серед наших партнерів і, звісно, в процесі контактів з адміністрацією Трампа”, — стверджує Маломуж.

На атаку Росії по інтернату відреагував і президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що Росія за допомогою таких самих методів вела війну проти Чечні, а також убивала сирійських громадян.

“Російські бомби руйнують українські будинки в такий самий спосіб. І навіть проти своїх власних мирних жителів армія РФ використовує схожу тактику. Це держава, позбавлена цивілізованості. І це зло, яке не зупиниться саме по собі. Але якщо ми діятимемо рішуче та твердо, навіть Росію можна змусити зупинитися. І це потрібно зробити, щоб забезпечити безпеку світу від російських бомб”, — заявив Володимир Зеленський.

Путін демонстративно не коментує ситуацію в Курській області. Експерти впевнені: це наслідок невдалого, так званого контрнаступу росіян. Їм так і не вдалося витіснити ЗСУ, попри залучення до бойових дій військ КНДР.

За даними українського OSINT-проєкту DeepState, за цей місяць Росія повернула під свій контроль лише 33 кв. км — це найнижчий темп просування російських військ із серпня 2024 року. До 30 січня ЗСУ продовжували контролювати 439 кв. км території Курської області, а ще 187 кв. км залишалися в так званій сірій зоні.

Читайте також: Удар по інтернату в Суджі — цілеспрямована атака російської армії: цілі пояснив генерал

Нагадаємо, 1 лютого, російські війська вдарили по будівлі школи-інтернату міста Суджа Курської області, яке перебуває під контролем Сил оборони України. Як повідомив пресофіцер тимчасової військової комендатури на території РФ Олексій Дмитрашковський, у момент атаки в приміщенні перебували десятки місцевих жителів, які готувалися до евакуації.

Прямий ефір