Найкращим зміцненням східного флангу НАТО є прийняття України до Альянсу, — Рейтерович

Ігор Рейтерович. Фото: uatv.ua

Глава Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сєвєра заявив, що у країн на східному фланзі НАТО є всього 3 роки для підготовки до нападу Російської Федерації. Це може статися лише в тому випадку, якщо РФ досягне військового успіху в Україні. НАТО необхідно захистити східний фланг. Для цього найкращим політичним рішенням буде прийняти Україну до Альянсу, адже Збройні сили України — найпрофесійніша, наймотивованіша і найсильніша армія на східному фланзі. Таку думку сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.

“Це за однієї умови — якщо Росія закінчить війну в Україні, виграє її, як вона хоче, чого ніколи не буде, і почне підготовку до агресії в бік ЄС або НАТО. Це досить тверезі оцінки. Ми бачимо, що РФ може собі дозволити ухвалювати колосальний військовий бюджет, спрямовувати практично 40% виключно на війну. І зрозуміло, що якщо вони досягнуть успіху в Україні, вони це використають для роздування внутрішньої пропаганди і переходу до наступної стадії загроз Альянсу”, — пояснив він.

ЗСУ — колосальний військовий ресурс, який позитивно вплине на підготовку НАТО до будь-якої агресії від РФ, підкреслив політолог.

“Якби у Путіна вийшло захопити Україну, зараз би вже щось відбувалося в країнах Балтії, на кордонах із Польщею. У цьому контексті НАТО необхідно думати про декілька речей — з одного боку, зміцнювати свій східний фланг, але з іншого боку, найкращим зміцненням східного флангу є прийняття України до Альянсу та інтеграція Збройних сил України до збройних сил НАТО. Армії НАТО — це армії країн, які входять до Альянсу. На східному фланзі найсильніша і найпрофесійніша армія — це армія України. Відмовитися від такого ресурсу буде політично неправильно”, — проаналізував він.

Зміцнення східного флангу НАТО зможе відвернути якусь кількість військових ресурсів РФ від війни в Україні.

“Країни Балтії, поляки та інші країни центрально-східної Європи прекрасно розуміють, що, якщо почнеться війна НАТО і РФ, вони будуть першими, на кого повалиться удар. Війна з Росією, коли немає України — це зовсім не те, коли Україна на твоєму боці. Тому вони розуміють і підтримують Україну і говорять про те, що потрібно зміцнювати спільну безпеку. Адже це буде відвертати Росію від України. Їм доведеться витрачати якусь частину своїх ресурсів на формування сил стримування”, — сказав Рейтерович.

Читайте також: Країни, що мають кордони з РФ, готові жорстко та швидко протистояти гібридному тиску Росії — професор міжнародного права

Прямий ефір