Країни, що мають кордони з РФ, готові жорстко та швидко протистояти гібридному тиску Росії — професор міжнародного права

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Низка країн, що мають кордони з Російською Федерацією, готові діяти жорстко й швидко, щоб уникнути наслідків гібридного тиску РФ. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав професор міжнародного права Євген Цибуленко.

Він зазначив, що міграційна криза — це досить стара російська практика.

“Фінляндія вже теж стикалася з подібними ситуаціями. Але в той час, це ще було до повномасштабного вторгнення, вони якось напряму контактували з Путіним, змогли знайти якесь рішення. Але зараз фінська влада абсолютно чітко й однозначно заявила, що жодних прямих переговорів із Путіним не буде, поки триває повномасштабна війна. Тобто контакти можливі тільки дипломатичними каналами. Вони, відповідно, пішли іншим шляхом. Дійсно, закриті повністю всі сухопутні прикордонні пункти. Працює тільки залізничний переїзд, але ним не можна проходити звичайним людям, можна потрапляти до Фінляндії тільки через аеропорти або через порти. Природно, як правило, ось ці псевдобіженці, яких використовує Росія для тиску, вони такими каналами не користуються”, — сказав Цибуленко.

За його словами, досвід Польщі, яка пережила масштабну кризу на кордоні з Білоруссю, взято до уваги іншими країнами. Прикордонники відпрацювали схеми дій у подібних випадках.

“Так що, в принципі, я думаю, що ситуація у Фінляндії зараз під контролем, а Росія напевно не розраховувала на таку жорстку реакцію. Але фіни, вже уявляючи, у що це все може вилитися, дійсно стали діяти жорстко і швидко. Причому вже повністю готові так само діяти норвежці, естонці, латиші, якщо потік буде переспрямовано в їхній бік”, — сказав професор.

Зокрема, за його словами, Естонія вже зробила всі попередні приготування: на одному з основних переходів з’явилися всі інженерні споруди, які дають змогу його перекрити буквально протягом кількох хвилин.

“Ба більше, естонське МЗС неодноразово, буквально щодня, говорить, що воно абсолютно максимально не рекомендує їздити в Росію, оскільки кордон можуть закрити швидко та з дуже коротким повідомленням, і потім повернутися в Естонію стане набагато складніше. Тобто все готово і в плані технічному, і в плані політичному”, — сказав Цибуленко.

Читайте також: Нова епоха у відносинах Фінляндії та РФ: що стало причиною закриття кордонів, і до чого це призведе (ВІДЕО)

Нагадаємо, з 24 лютого 2024 року, в річницю початку війни Росії проти України, Фінляндія розриває договір про прикордонне співробітництво з РФ.

Прямий ефір