В України сьогодні немає юридичних гарантій безпеки від партнерів, тільки фактичні. Україні потрібен новий документ, який юридично закріпить гарантії безпеки, поки країна не є членом НАТО. А найкращі гарантії для України — це членство в Північноатлантичному альянсі. Про це сьогодні, 12 липня, заявив президент України Володимир Зеленський на саміті НАТО, інформує FREEДОМ.
“У нас немає реальних гарантій безпеки від наших партнерів, я маю на увазі юридичні. У нас є фактичні гарантії безпеки, такі як фінансові, санкційні, і це дійсно допомога в обороні”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Він зазначив, що дуже важливо, що Україна отримає перший юридичний документ, який символізує, що в України є парасолька гарантій безпеки.
“А потім уже Україна матиме документи з кожного гаранта безпеки. І там буде все те, що ми сьогодні маємо, ті речі, яких нам не вистачає, наприклад, літаки тощо. Ці речі обов’язково будуть на двосторонньому рівні”, — впевнений він.
Президент звернув увагу, що до документа, який складе G7 (“Велика сімка”), зможуть приєднатися інші країни, це буде відкрита можливість.
“Ми сьогодні вже почали говорити з деякими партнерами, які є нашими друзями, але яких немає у складі “Сімки”. Вони будуть приєднуватися. Мені здається, що це такий новий етап, дуже важливий”, — наголосив Зеленський.
Він вважає, що новий документ має діяти, поки Україна не вступить до НАТО.
“Ми розуміємо, що найкраща гарантія для України та українців — бути в НАТО, тому що є відповідні приклади. Слава Богу, ми не бачимо країн, які є членами НАТО і перебувають зараз у війні, які страждають, помирають, захищають свою державу”, — зауважив глава держави.
Зеленський додав, що документ має бути з конкретно прописаними пунктами гарантій безпеки.
Читайте також: Україну беруть під парасольку НАТО: включення з Вільнюського саміту (ВІДЕО)
Нагадаємо, 11 липня у столиці Литви, за 150 км від кордону з Росією, зібралися лідери країн НАТО. Мета — подолати розбіжності щодо заявки України на членство. Союзники, серед іншого, обговорюють скасування Плану дій щодо членства (ПДЧ) і не виключають альтернативні формати підтримки України. Сьогодні, 12 липня — другий день саміту.