Нафта — це ключовий ресурс, який забезпечує Путіну можливість підтримувати економіку і фінансувати війну РФ проти України, — Гудков

Дмитро Гудков. Фото: krymr.com

Президент Російської Федерації Володимир Путін вирушив із візитом до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) для того, щоб домовитися про ціну на нафту, адже для Путіна головна загроза — це низькі ціни на цей ресурс. Таку думку сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний політик і громадський діяч Дмитро Гудков.

“Саудівській Аравії та Об’єднаним Арабським Еміратам вигідно підтримувати високі ціни на нафту. Тому я думаю, що вони їдуть домовлятися про те, щоб скоротити видобуток нафти на якусь кількість барелів на день рівно для того, щоб забезпечити високі ціни на нафту, які вигідні й Путіну, і всім іншим. Нафта — це ключовий ресурс, який забезпечує Путіну можливість підтримувати економіку і фінансувати війну. Тому для Путіна головна загроза — це низькі ціни на нафту. Санкції не страшні, а ось низькі ціни на нафту можуть обернутися катастрофою”, — сказав він.

Експерт зазначив, що досягти домовленостей, яких потребує Путін, не вдасться. 

“Я не впевнений, що вони зможуть домовитися, тому що ринок нафти — це дуже складна історія, багато параметрів впливають на ціни на нафту. Напевно, скоротять видобуток нафти. Можливо, це призведе до зростання цін на нафту, але це буде короткострокова історія”, — пояснив він.

Читайте також: Росія зацікавлена, щоб Ізраїль задовольнився сектором Гази і не вирішив ліквідувати “Хезболлу”, — Їжак

Прямий ефір