Санкції проти Росії будуть результативними лише за широкої міжнародної підтримки, — Фурман

Василь Фурман. Фото: uatv.ua

Не всі країни підтримують санкції проти Росії, що послаблює їхню ефективність. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук Василь Фурман.

“Ми повинні розуміти, що до санкцій необхідно підключати все більшу кількість країн. Є приклад Ірану, коли на початку 1980-х років санкції вводилися проти цієї країни. Чому вони спрацювали? Тому що практично всі провідні країни світу їх підтримали, і навіть Китай, попри те, що вони намагалися нишком отримувати нафту за великим дисконтом”, — сказав він. 

Експерт зазначив, що не всі країни підтримують санкції, введені проти Росії. 

“Дві провідні економіки світу, Індія і Китай, на жаль, також є основним вигодонабувачем від введення санкцій. Ми знаємо, що для близько 80% нафти Росія просто переорієнтувала свій експорт. Так, там дорожча логістика, більше дисконту, але в будь-якому разі все йде в Індію і Китай”, — наголосив він. 

Так, поточного року експорт перероблених нафтопродуктів з Індії до Німеччини збільшився у понад 10 разів, повідомив Фурман.

Тобто якщо раніше нафта йшла безпосередньо в Німеччину, то сьогодні вона йде в Індію, переробляється, а далі в Німеччину йде бензин, дизель або інші нафтопродукти. На жаль, так працює світ. Тому наше завдання — максимальна кількість країн, які повинні, можуть і захочуть підтримати санкції проти Росії”, — акцентував експерт.

За його словами, дійсно, партнери Києва активно працюють для розширення підтримки санкцій з боку дедалі більшої кількості країн.

“Наприклад, якщо в перший рік війни Росія налагодила паралельний імпорт через Об’єднані Арабські Емірати, то зараз у них більш жорсткий контроль за рахунками росіян, багатьом їх блокують. Також ідеться про Грузію, Казахстан, Узбекистан. Єдине, що для цього потрібен час. І чи страждає від санкцій російська економіка? Звичайно, цивільні сектори економіки стагнують, у них немає зростання”, — підсумував Василь Фурман.

Читайте також: Проти нафтогазового сектору РФ працюють санкції та “зелений перехід” — деталі від експерта

Раніше директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн зауважив, що через введення санкцій на нафту Росія втратила найбільш ліквідний ринок — Європу. Тепер РФ змушена шукати покупців по всьому світу. Однак санкції в цій галузі можна зробити ще жорсткішими.

Прямий ефір