Надєждін розуміє, що не має жодних шансів, але йде на те, щоби дограти партію до кінця, — Яковенко

Борис Надєждін. Фото: ukrinform.ua

Борис Надєждін подав два позови до Верховного суду Російської Федерації, оскаржуючи відмову російської Центральної виборчої комісії (ЦВК) зареєструвати його як кандидата на пост президента. Однак жодних шансів у Надєждіна немає. Він і сам це розуміє. Однак сподівається, що надалі йому дозволять конвертувати велику підтримку людей, яку він отримав, у певний політичний капітал. Таку думку сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив журналіст, соціолог, колишній депутат Держдуми РФ Ігор Яковенко.

За словами журналіста, рішення зареєструвати Надєждіна на участь у виборах і взагалі допустити його до виборчого процесу ухвалили завдяки його старому товаришу по службі, першому заступнику керівника адміністрації президента РФ Кирієнку.

“Кирієнко знає Надєждіна досить багато, давно, вони разом працювали. Але це рішення виявилося помилковим з погляду інтересів Кремля. Адже виявилося, що енергетика протесту ззовні в РФ не видна, бо протест придушений, повністю заблокований репресивним механізмом і силовими структурами, але, насправді, потужна. Це все проявилося на вулицях Москви, коли в мороз люди стояли в черзі для підпису за Надєждіна, коли йому легко вдалося створити 65 регіональних штабів і зібрати 200 тис. підписів без проблем”, — зазначив журналіст.

Це, безумовно, насторожило і привело Кремль до переконання, що було зроблено помилку, вважає Яковенко.

“Ця помилка була миттєво виправлена, оскільки жодних проблем, труднощів немає для того, щоб зняти будь-яку людину, навіть якщо там будуть ідеальні підписи. Все одно “підписознавці” в цивільному завжди можуть визнати, що навіть підпис кожної людини, зокрема і в її паспорті, є підробленим. Такі випадки були”, — сказав гість ефіру.

Він акцентував, що у Кремля — свій ручний, кишеньковий Центрвиборчком, який усе, що завгодно, напише і намалює, кого завгодно зніме.

“Це все перебуває в руках адміністрації президента РФ. Точно так само, як і суди перебувають у повному прямому підпорядкуванні. Тому жодних абсолютно шансів, бодай найменших у Надєждіна немає. Він теж це розуміє. Він понад 30 років у російській політиці”, — сказав Яковенко.

Борис Надєждін йде на те, щоби дограти цю партію до кінця, вважає журналіст.

“Йому зараз треба доспівати цю арію до кінця. Він розуміє, що це все абсолютно безнадійно. Але впевнений у тому, принаймні сподівається, що йому надалі дозволять конвертувати величезну підтримку, яку він отримав, у якийсь політичний капітал, який він розраховує в умовах путінського фашистського режиму якось реалізувати, щоб створити якийсь рух. Він розраховує на те, що його допустять перетворитися на якусь опозицію його величності, не для його величності, а його величності”, — резюмував Яковенко.

Читайте також: Надєждіна не допустили до виборів: причини та наслідки такого рішення в РФ обговорили експерти

Раніше політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова сказала, що політик Борис Надєждін продемонстрував: велика кількість росіян не підтримує війну Росії проти України й втомилася від влади диктатора

Прямий ефір