Надання Україні винищувачів може стати переломним моментом у війні — думка Романенка

Ігор Романенко. Скріншот: uatv.ua

Авіація, яку може отримати Україна, здатна нести озброєння стандартів НАТО, що має розширити можливості з ураження противника. Про це сьогодні, 16 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

Він погодився з переконанням, що надання Україні винищувачів може стати переломним моментом у війні. Нові постачання літаків зі Словаччини дуже важливі для України.

“Однак диявол у деталях, а деталі полягають у тому, що щодо літаків саме словацьких, то добре, що вони вже доопрацьовані за окремими напрямками за НАТОвськими стандартами. Це означає, вони на собі можуть нести озброєння авіаційні НАТОвські, які мають розширити можливості з ураження противника. Тобто такого, чого в нас немає. А як приклад, ми самі допрацювали наші МіГ-29 для того, щоб з них можна було застосовувати ракети HARM протирадіолокаційні. Так от, ці 12 винищувачів МіГ-29 уже доопрацьовані, і вони, звичайно ж, нам потрібні”, — сказав Романенко.

Але, як зазначив генерал, справа в термінах постачання.

“Розмова ведеться вже протягом трьох останніх місяців. Тобто ми думали, що вже це відбулося, уже показували на летовищах, як прощалися словацькі льотчики і все інше, і досі це не відбулося. Ось тут треба подумати над тим, яким чином, як швидко від політичних заяв і якоїсь інформаційної подачі все-таки реалізуються ці питання. Безумовно, треба працювати над тим, щоб терміни втілення таких рішень були швидшими. Це щодо техніки озброєнь, які нам необхідні тощо”, — заявив він.

Також, за словами Романенка, у військово-політичного керівництва союзників України є розуміння, що відбувається і що необхідно робити для досягнення перемоги.

“Перемога була сформульована із загальним підходом міністром оборони США Ллойдом Остіном на першому “Рамштайні”. Тобто послабити агресивну державу Російську Федерацію настільки, щоб вони втратили можливість на деякий час вести війни агресивні, такі, як це відбувається в Україні. Це дуже високого рівня стратегічне завдання і потребує відповідного забезпечення виконання цього завдання. Ми бачимо значні зміни, трансформацію в бік підтримки України у лідерів. Як приклад можу сказати, економічно найсильніша держава Європи – Німеччина, підходи оціночні від Штайнмаєра, президента Німеччини і канцлера Шольца. Подивіться березень їхні заяви і що відбувається зараз? Це дуже важливо. Це важливо в реалізації економічній, військово-політичній, військовій”, — резюмував Ігор Романенко.

Читайте також: Танки для ЗСУ модернізують на заводі в Чехії — подробиці

Прямий ефір