Для того, щоб Україні утримувати ситуацію під контролем і вести розв’язану Росією війну до її завершення на українських умовах, зараз ключовими є три аспекти. Про це сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Петро Бурковський.
“Якщо говорити про нову номенклатуру, то, звичайно, надання літаків F-16 — це те, що наразі є не те що вершиною, але вінцем коаліції з підтримки України. Тобто, в принципі, за номенклатурою озброєння у нас є майже все, за винятком балістичних ракет малого радіусу дії, це так звані ATACMS. Але зовсім недавно нам надали крилаті ракети Storm Shadow, які схожі за дією, але які використовують на іншій платформі, тобто на тих же літаках, а не з наземних установок”, — сказав він.
Якщо говорити про кількість, то, за словами експерта, Україна очікує від європейських союзників, що в самій Європі відбуватиметься перебудова в усьому оборонно-промисловому комплексі в плані збільшення виробничих потужностей. Яке зможе задовольняти як потреби в озброєннях для армій європейських країн, так і вироблятиме достатню кількість озброєнь, снарядів, складних систем озброєнь (таких як F-16) для підтримки України протягом усієї війни.
“Адже, попри всі надані озброєння Україні, залишається відкритим питання — коли і яким буде завершення цієї війни? І, звичайно, за умов, якщо європейські країни нададуть достатню кількість озброєнь, просто потрібно розуміти, що тільки снарядів, кількість снарядів, яку Україні доводиться витрачати щодня, називалися цифри під час більш ранніх етапів оборонної операції в Бахмуті — близько 6-7 тисяч снарядів на день. Це величезна кількість. Тому втрачається техніка”, — каже Бурковський.
Також, уточнив він, потрібно готувати нових рекрутів, тобто нових солдатів для фронту. Ця підготовка теж відбувається на території країн Європи, НАТО, Європейського Союзу.
“Ось ці три аспекти. Тобто збільшення потужностей оборонно-промислового комплексу, збереження темпів постачання озброєнь, і особливо реактивних снарядів, і снарядів для важкої артилерії, легкої артилерії, зокрема, і тренувань наших солдатів за кордоном”, — підсумував Петро Бурковський.
Зазначимо, що Євросоюз вітає рішення країн G7 про підготовлення до відправлення до України винищувачів F-16 і розраховує, що “вже скоро зможе їх поставити”. Українські пілоти вже розпочали тренування на цих літаках, розповів верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ.
Читайте також: “Ніхто не злякався”: погрози Кремля у відповідь на надання партнерами Україні F-16 прокоментував Гетьман
Нагадаємо, за словами політолога Володимира Фесенка, Україна підштовхує своїх партнерів до тих рішень, які відповідають її інтересам, переформатовує з партнерів, які вагаються, на послідовних друзів. Це теж один з успіхів української дипломатії в умовах розв’язаної Росією неспровокованої повномасштабної війни.