Над Китаєм нависла загроза санкцій: як відреагує Пекін (ВІДЕО)

Прапор Китаю. Фото: ukrinform.ua

Вашингтон може найближчим часом ввести санкції щодо китайських компаній, які допомагають Росії у війні проти України, заявили члени Конгресу США в інтерв’ю CNBC. Для цього Америці знадобиться співпраця з іншими країнами, кажуть політики. Раніше про наміри запровадити обмеження щодо компаній з Китаю заявили в Євросоюзі, інформує FREEДОМ.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну обсяги торгівлі Москви й Пекіна різко зросли та продовжують збільшуватися. Китай стає дедалі важливішою опорою Кремля, вважають в американській розвідці. Пекін постачає Москві технології та обладнання подвійного призначення.

“Китай має зрозуміти, що аналогічні санкції, які починають реально діяти в Росії та впливають на російську продуктивність, економічні показники й якість життя, можуть бути застосовані й до КНР. І, відверто кажучи, Китай може втратити набагато більше, ніж Росія”, — сказав член Комітету з міжнародних відносин Палати представників Конгресу США Джеральд Конноллі в коментарі CNBC.

Обмеження ЄС та Сполучених Штатів можуть істотно нашкодити китайській економіці, вважає сенатор Конноллі. Але вони можуть вдарити й по самих США — занадто сильна торговельна взаємозалежність двох країн. Утім, на думку політика, це не зупинить адміністрацію Байдена, й санкції можуть запровадити дуже скоро. Навіть сама загроза запровадження обмежень може вплинути на політику Пекіна, вважають аналітики.

“Звичайно ж, це вплине. Чи піде Китай на подальшу конфронтацію — складно сказати. Але компанії, які потраплять під санкції — вони постраждають, це зрозуміло. Це такий знак Китаю, що не потрібно переходити через “червоні лінії”, — вважає керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

При цьому Китай публічно заявляє про невтручання у війну Росії проти України й демонстративно дистанціюється від Москви. На Мюнхенській конференції з безпеки під час зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою глава зовнішньополітичного відомства КНР Ван Ї запевнив, що Пекін не продає летальну зброю Російській Федерації. Ван Ї наголосив, що Китай наполягає на просуванні мирних переговорів. Характерно, що війну Росії проти України офіційні особи КНР та державні ЗМІ вперто називають “конфліктом” або “українським питанням”.

“Ван Ї детально зупинився на принциповій позиції Китаю щодо українського питання, наголосивши, що Китай дотримується політичного вирішення конфліктів у гарячих точках, наполягає на сприянні миру та сприянні переговорам, не підливає олії у вогонь, не використовує можливості та не продає летальну зброю зонам конфліктів або сторонам конфлікту”, — ідеться в публікації на сайті Міністерства закордонних справ Китаю.

“На словах вони будуть говорити, але нейтралітет у нинішній ситуації — це підтримка агресора, будьмо відвертими. Немає там такої підтримки України, їхнє завдання — щоб війна тліла якомога довше, Росія слабшала та здавала дедалі більше своїх позицій на користь Китаю, оскільки він буде головним бенефіціаром”, — сказав Загородній.

Міністри закордонних справ України та Китаю також обговорили плани щодо проведення Глобального саміту миру в Швейцарії. 7 лютого 2024 року Берн звернувся до Пекіна з пропозицією взяти участь у заході.

Читайте також: Китай у своїй “нейтральності” підтримує Росію, санкції навряд чи це змінять — розбір Плаксієнко-Бутирської

Нагадаємо, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що з огляду на погіршення економічного зростання в Китаї та наявну на сьогодні кризу Пекін, найімовірніше, не надаватиме перевагу торгівлі з Москвою.

Прямий ефір