Китай у своїй “нейтральності” підтримує Росію, санкції навряд чи це змінять — розбір Плаксієнко-Бутирської

Ілюстративне фото: ap.org

Санкції навряд чи змінять політику Китаю, який сьогодні за всієї своєї “нейтральності” підтримує Росію. Таку думку сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Пекін же наголошує, що дотримується незмінної позиції. На жаль, ця позиція незмінна, і вона не на боці України. Що ж стосується санкцій, дійсно, Сполучені Штати Америки зараз намагаються більше контролювати ті країни, через які Росії вдалося вести торгівлю й вести свій бізнес. І, зокрема, це стосується Туреччини, це стосується Китаю. І була інформація про те, що багато банків тепер нібито не відкривають рахунки російським клієнтам та ретельніше перевіряють документи, що стосуються торгівлі. Але, з усім тим, говорити про те, що китайські банки повністю відмовляться від взаємодії з Росією або будуть повністю дотримуватися цих санкцій, я думаю, не варто. І вони знаходитимуть лазівки, як працювати все ж з Росією. Особливо це стосуватиметься маленьких банків, які створені, припустимо, спеціально під співпрацю з Росією”, — сказала вона.

Експертка зазначила, що в російських пабліках громадяни РФ рекомендують, наприклад, китайський Банк Харбіна, який, очевидно, менш залучений у міжнародну систему й тому використовується в тих випадках, коли великі банки ті чи інші операції не проводять.

Плаксієнко-Бутирська нагадала про заяву МЗС КНР, що ніхто не може перешкодити побудові добросусідських відносин між Китаєм і Росією.

“Цим усе сказано. Ми з вами повинні розуміти й бачити чітко, що Китай перебуває у своїй “нейтральності” на боці Росії та всіма можливими способами допомагає Росії в нинішній війні”, — сказала експертка.

За її словами, дуже важливо, що Україна та партнери ведуть діалог із КНР, щоб запобігати ще глибшій військовій співпраці Пекіна з Москвою.

“Важливо, що цей діалог існує, що малюються “червоні лінії”, і Китаю нагадують, що наслідки будуть дуже важкі. Але в цій ситуації, можливо, Китай сам не зацікавлений поки що надавати зброю, і він робить те, що він робить на сьогодні”, — зазначила Плаксієнко-Бутирська, додавши, що зараз РФ отримує від КНР тилову допомогу.

Водночас, за її словами, свою фразу про те, що “ми не підливаємо олії у вогонь”, китайці адресують західним партнерам України, наголошуючи, що ті постачають зброю.

“І буквально нещодавно на останньому засіданні Ради Безпеки ООН знову представник Китаю сказав, що західні партнери повинні перестати відправляти зброю в Україну, і в такий спосіб сторони швиденько прийдуть до того, щоб вести переговори про мир. Ця фраза в цій ситуації дуже серйозно лягає на те полотно, яке Росія активно просуває у світі”, — сказала експертка.

Вона наголосила, що Китай абсолютно точно діє в інтересах Росії й намагається теж допомагати їй, щоб відрізати Україну від постачання західної зброї.

“І в такий спосіб Росія зможе отримати ті чи інші якісь позитивні моменти на фронті, як ми бачимо, припустімо, зараз у випадку з Авдіївкою, тому що нестача зброї, вона призводить до певних точкових, маленьких, тактичних перемог для Росії”, — зазначила Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Великі банки ОАЕ, Туреччини та КНР вводять обмеження на платежі РФ: наслідки для Москви (ВІДЕО)

Нагадаємо, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що з огляду на погіршення економічного зростання в Китаї та наявну на сьогодні кризу Пекін, найімовірніше, не надаватиме перевагу торгівлі з Москвою.

Прямий ефір