На виборах президента Фінляндії переміг Александер Стубб — офіційні результати

Александер Стубб. Фото: Petteri Bülow / Yle

У другому турі виборів президента Фінляндії, що відбувся напередодні, переміг експрем’єр країни, правоцентрист із партії “Національна коаліція” Александер Стубб, повідомляє FREEДОМ із посиланням на дані, оприлюднені Міністерством юстиції Фінляндії.

За Стубба проголосували 51,6% або 1 млн 575 тис. 211 виборців. За його конкурента — колишнього міністра закордонних справ Пекку Хаавісто — 48,4% або 1 млн 476 тис. 548 виборців.

Явка у другому турі становила 70,7%.

Інавгурація президента Фінляндії відбудеться 1 березня.

Зазначимо, в інтерв’ю напередодні другого туру Александер Стубб заявив, що в зовнішній політиці Фінляндії не буде російського напряму. Свою політичну програму він представив також українською мовою.

Нагадаємо, у Фінляндії 11 лютого відбувся другий тур виборів президента. Близько 4,3 млн виборців обирали між колишнім прем’єр-міністром, правоцентристом Александером Стуббом із партії “Національна коаліція”, і колишнім міністром закордонних справ Пеккою Хаавісто, представником Партії зелених, який балотувався як незалежний кандидат. Перший тур виборів відбувся 28 січня. На посаду президента Фінляндії претендували дев’ять кандидатів.

Прямий ефір