Обидва кандидати мають жорстку позицію щодо Росії — у Фінляндії відбувся другий тур виборів президента (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Фінляндії завершився другий тур президентських виборів. Результати мають з’явитися ближче до ночі. Але вже підрахували понад 60% голосів. За попередніми підрахунками, перемагає колишній прем’єр-міністр країни Олександр Стубб, повідомляє FREEДОМ.

Понад 4 млн виборців обирали між колишнім прем’єр-міністром, правоцентристом Александром Стуббом із партії “Національна коаліція” та колишнім міністром закордонних справ Пеккою Хаавісто, представником Партії зелених, який балотується як незалежний кандидат.

“Ситуація у світі настільки серйозна, що наступний президент може бути справді чесним і сміливим у безпекових питаннях, а також відкритим для Європейського Союзу”, — сказала жителька Гельсінкі Кайса Вальв.

Обидва кандидати є рішучими прихильниками України, які у своїх кампаніях зайняли жорстку позицію щодо Росії. У недавньому інтерв’ю Стубб заявив, що в зовнішній політиці Фінляндії не буде російського напрямку.

“З політичного погляду, не буде жодних відносин із президентом Росії або з російським політичним керівництвом, поки вони не припинять війну проти України”, — сказав він в інтерв’ю Reuters.

Проєвропейської політики дотримується і другий кандидат — Пекка Хаавісто.

“Настрій у нас обережний. Ми можемо очікувати багато чого, ми можемо очікувати багато брудних трюків з боку Росії… Настрій у Фінляндії такий, що в цьому немає нічого нового. Ми вже бачили Росію в історії. Нам не потрібно бути надзвичайно емоційними”, — заявив він в інтерв’ю Financial Times.

Голосування знаменує нову еру у Фінляндії, яка впродовж десятиліть обирала президентів, які сприяли розвитку дипломатії, зокрема, із сусідньою Росією, та вважала за краще не вступати у військові альянси, щоб пом’якшити напруженість у відносинах між Москвою та НАТО. Однак вторгнення Російської Федерації до України в лютому 2022 року призвело до швидкого розвороту і в квітні торік Фінляндія стала членом Альянсу.

“Ми є членом НАТО, і, звичайно, з урахуванням агресивної війни, яку Росія веде проти України, ми вступаємо в нову еру. Це буде перший фінський президент НАТО, з усякого погляду західний президент”, — зазначив Стубб.

Цікаво, що Олександр Стубб переклав свою політичну програму українською мовою. А Пекка Хаавісто підтримав усі пакети допомоги Україні, які надав колишній уряд Фінляндії. Напередодні виборів Фінляндія передала Україні вже 22-й пакет військової підтримки на суму 190 млн євро.

Читайте також: У Фінляндії немає ілюзій щодо Росії, є готовність до збільшення виробництва снарядів та іншої техніки, — дипломат

Нагадаємо, у Фінляндії 28 січня відбулися перші після вступу країни до Північноатлантичного альянсу вибори президента. Фіни голосували за 13-го главу держави. Право голосу мають близько 4,5 млн громадян.

Прямий ефір