Напередодні Глобального саміту миру і ювілейного 75-го саміту НАТО Росія з новою силою почала використовувати ядерний шантаж. Це свідчить про те, що Кремль активізував кампанію рефлексивного контролю, спрямовану на ухвалення рішень на Заході, використовуючи ядерні погрози й дипломатичні маніпуляції. І в цьому йому дуже допомагає Китай. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM озвучив політтехнолог Борис Тизенгаузен.
“Росія знову використовує ядерний шантаж для залякування світової спільноти. Спочатку оголосила про синхронізовану з Білоруссю раптову перевірку тактичної ядерної зброї. Крім цього, російські чиновники заявили, що винищувачі F-16, які поставлять в Україну, розглядатимуться як потенційні носії ядерної зброї, незалежно від модифікації. Усі ці погрози прозвучали якраз напередодні Глобального саміту миру, який має відбутися 15-16 червня у Швейцарії, а також напередодні ювілейного 75-го саміту НАТО. Усі ці заяви, до речі, непогано спрацювали на європейську публіку”, — зазначив політтехнолог.
За його словами, варто подивитися на заголовки ключових видань Європи. Деякі з них на першій шпальті пишуть про те, що вперше з моменту розвалу Радянського Союзу Росія затіяла навчання із застосування тактичної ядерної зброї. До слова, такі погрози з боку РФ працюють і щодо деяких європейських лідерів.
“Згадаймо кінець 2022 року, коли після чергових ядерних погроз з боку РФ, канцлер Німеччини Олаф Шольц вирушив до Китаю домовлятися з Сі Цзіньпіном, щоб КНР офіційно зробила заяву про неможливість використання ядерної зброї Китаю. Лідер Китаю зробив навіть більше — він заявив не тільки про те, що цю зброю не можна використовувати, а й погрожувати цією зброєю теж не можна. І мені здається, що якраз Путін і Сі Цзіньпін зараз грають у гру “хороший-поганий поліцейський”. Тобто, Сі Цзіньпін підтримує російський наратив про те, що РФ дійсно може застосувати ядерну зброю. І таким чином на страху інших світових лідерів виторговує і собі, і Росії якісь преференції”, — зауважив Тизенгаузен.
Політтехнолог додав, що Китай розглядає війну Росії проти України як один з інструментів впливу на свого ключового противника — Сполучені Штати Америки.
“Умовно кажучи, Сі Цзіньпін “продає” вплив на Путіна. Наприклад, стримує Путіна, щоб той не натиснув ядерну кнопку. Але в обмін на якісь свої умови. Остання його поїздка до Європи, зокрема до Франції, свідчить про те, що китайський лідер продав французькому президенту Макрону свою роль головного перемовника з Путіним. Про це говорять деякі індикатори — відряджання французького посла на так звану інавгурацію Путіна. Тобто, це говорить про те, що Макрон зробив маленький крок назустріч із Путіним. Якусь поступку від Макрона отримано. А ось яку, ми зможемо дізнатися пізніше”, — пояснив політтехнолог.
Він також додав, що Китай, який повсюдно заявляє про те, що він не є стороною конфлікту у війні РФ проти України, сьогодні є фактично одним із ключових економічних партнерів РФ, які підтримують її фінансово у війні проти України.
“Китай — єдиний, практично ключовий рятівник російської економіки у 2022 році. Якби Китай тоді не підставив плече, для РФ було все набагато гірше. Особливо на тлі того, що Україні вдалося звільнити Харківську область і частину Херсонської області. Тому роль Китаю в підтримці Росії не можна применшувати. Зараз він опинився в досить вигідному для себе становищі — заробляє на РФ і вибиває собі бонуси в Європі, використовуючи свої особисті стосунки з Путіним і страх європейців перед ядерними погрозами Росії”, — резюмував Борис Тизенгаузен.
Читайте також: Китаю вигідні США і ЄС, але він не залишає спроб вбити клин між ними, — Плаксієнко-Бутирська