На Саміті миру Україна заклала фундамент для справедливого закінчення війни, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: nv.ua

Після Глобального саміту миру деякі країни заявили про те, що хочуть обговорити його підсумки з країною-агресором. Це цілком логічне бажання, оскільки Росія є ініціатором війни проти України. Але конструктивний діалог з РФ може вийти тільки тоді, коли вона відмовиться від мови ультиматумів.  Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Володимир Фесенко.

“На Глобальному саміті миру дійсно деякі країни говорили про те, що треба починати переговори з Росією. Логіка в цих заявах дійсно є. Україна не може тільки власними зусиллями припинити війну. От якби ми мали достатньо ресурсів, достатньо допомоги, і могли б виграти цю війну, тоді б був інший її фінал. Тому, так чи інакше, Україні доведеться взаємодіяти з РФ”, — зазначив політолог.

Він звернув увагу, що президент України Володимир Зеленський за підсумками саміту також зазначив, що переговори з РФ можливі.

“Після завершення саміту, коли українського президента запитували про можливість переговорів із РФ, він сказав, що це можливо. І Україна готова до таких переговорів. Але до переговорів не на умовах російських ультиматумів. До слова, на саміті більшість учасників відкинули ці ультиматуми Путіна, назвавши їх неприйнятними. Своїми заявами Путін якраз і показав, що він не готовий до реальних переговорів — коли немає попередніх умов, коли немає вимог про капітуляцію іншої сторони”, — пояснив експерт.

Він акцентував, що рано чи пізно з РФ потрібно буде домовлятися.

“І Перша, і Друга світові війни, як і багато інших, завершувалися спочатку саме договорами або угодами про припинення вогню. Тому це можливо, але тільки тоді, коли Росія відмовиться від ультиматумів”, — наголосив гість ефіру.

За словами Фесенка, важливе значення Глобального саміту миру полягає саме в тому, що Україна за допомогою партнерів ініціювала мирний процес, який ґрунтується на Статуті ООН, на повазі до міжнародного права і бере до уваги позицію та інтереси України.

“Це справедливий, мирний процес. Це ще не мир, це початок шляху до миру. Сам шлях до миру може виявитися досить тривалим. Але Україна створила плацдарм для цього мирного процесу, який відповідає її інтересам. Але далі треба буде поступово і військовим, і економічним, і санкційним, і дипломатичним шляхом примушувати Росію до миру”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також:Мирний” підхід Путіна розрахований на внутрішню аудиторію і країни глобального Півдня — розбір Яхно

Прямий ефір