На Південному напрямку зараз немає ознак посилення угруповання російської окупаційної армії, — Плетенчук

Дмитро Плетенчук. Фото: suspilne.media

На Південному напрямку немає ознак створення наступальних угруповань російської окупаційної армії, хоча вони можуть перекинути мінімальні ресурси з Криму. Про це сьогодні, 8 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук.

“Немає ознак створення наступальних угруповань. Різких змін у становищі, у складі або тактиці ворога теж не відзначається”, — сказав він.

За словами спікера, зараз в армії РФ пріоритетним вважається інший напрямок, але й тут вони постійно демонструють свою військову присутність.

“І що стосується спроб нібито повернутися на Правобережжя, дорогою їм зустрівся вкритий очеретом острів Нестрига, який фактично розташований на правій частині берега після гирла річки, якщо дивитися з лівого берега і, як бачимо, це теж проблема. Вони, звісно, намагатимуться й далі, вони будуть, можливо, навіть робити ці вилазки частіше. Можливо, навіть мінімальні ресурси, зокрема хімічні засоби, перекинуть із Криму. Таке теж можливо. Але ми до цього готуємося, тому, відповідно, реагуємо на зміну обстановки”, — сказав Плетенчук.

Читайте також: Розширення української присутності на лівому березі Дніпра створює передумови для майбутніх успіхів ЗСУ — пояснення аналітика

Нагадаємо, протягом минулої доби на фронті відбулося 84 бойових зіткнення. Російські окупанти завдали одного ракетного та 47 авіаударів, здійснили 97 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. 

Прямий ефір