Розширення української присутності на лівому березі Дніпра створює передумови для майбутніх успіхів ЗСУ — пояснення аналітика

Українські морські піхотинці на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Контроль за островами дельти Дніпра та розширення української присутності на лівому березі річки на Херсонщині створює певні передумови для подальших тактичних, а можливо, і стратегічних успіхів Збройних сил України. Таку думку сьогодні, 29 квітня, в ефірі FREEДОМ висловив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Від українських плацдармів до адміністративних кордонів із тимчасово окупованим Кримом — не більше ніж 60 км. Причому ця територія завдовжки 60 км перебуває під повним вогневим контролем з боку Збройних сил України. Західні розвідспільноти, українські розвідспільноти зазначають, що на лівому березі не зафіксовано накопичення оперативних резервів окупаційної армії. Вони [росіяни] чудово розуміють, що будуть знищені. Удари буде завдано по пунктах тимчасової та постійної дислокації особового складу та бронетехніки”, — коментує він.

За словами військово-політичного аналітика, це створює передумови для подальшого просування ЗСУ вглиб тимчасово окупованих територій Херсонської області та виходу до адмінкордонів Криму.

“А це ставить під удар вже російське угруповання, зосереджене на Запорізькому напрямку. Для порівняння: відстань від українських позицій у районі Вербового та Роботиного на Запорізькому напрямку до кордонів із Кримом — близько 160-180 км, тобто фактично втричі більше. Але слід брати до уваги той факт, що на Запорізькому напрямку — три лінії оборони російських окупантів. Тому подібний маневр з боку Збройних сил України може, скажімо так, призвести до серйозних неприємностей для окупантів і на Херсонському, і на Запорізькому напрямах”, — вважає гість ефіру.

Він також нагадав, що коли Збройні сили України лише розпочинали операцію на лівому березі Дніпра, деякі західні ЗМІ писали про її “самовбивчий характер”. Однак результатом стало розширення зони української присутності на лівому березі.

“Навіть окупанти були змушені визнати, що за останній тиждень Збройні сили України розширили присутність приблизно до двох кілометрів [завдовжки] та вглиб — до 500 метрів. Це серйозні успіхи. Плюс взяття під контроль острова у дельті Дніпра”, — зазначив Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Сили оборони України взяли під контроль острів Нестрига і просунулися на Херсонському напрямку — карта війни за 28 квітня (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив про просування українських військових на Херсонському напрямку — в районі селища Велетенське та встановлення контролю над островом Нестрига.

Прямий ефір