На деяких напрямках ворог намагається імітувати певні дії, щоб загальмувати наступ ЗСУ, — Братчук

Сергій Братчук. Фото: pravda.com.ua

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) з посиланням на російських інсайдерів зазначають, що глава Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов нібито готовий вивести війська з Бахмута і вважає за краще захищати Мелітополь, щоб не дати українським силам наблизити артилерію до Криму. Цю інформацію в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

У звіті ISW також зазначається, що ще на початку місяця російські інсайдерські джерела стверджували: Герасимов хоче зберегти російські сили для захисту Мелітополя і Бердянська, можливо, за рахунок оборони Токмака Запорізької області.

За словами Братчука, до цього міста російські окупанти стягують сили і засоби. І очікувати “жесту доброї волі” поки що не варто, вважає він.

“Я не відкрию таємницю, сказавши про те, що Токмак — це ключ. Усі розуміють, до чого цей ключ. Однак там проводяться дуже масштабні роботи з фортифікації, ворог стягує туди сили. Тому говорити про те, що завтра відбудеться “жест доброї волі” — передчасно. Це може статися тільки в одному випадку, — якщо цього доб’ються Збройні сили України”, — сказав гість ефіру.

Що стосується подібних інформаційних вкидів від росіян — як правило, у 100% випадків вони брешуть, акцентував Братчук.

“Відбувається інформаційна боротьба, коли намагаються якимось чином вплинути, зокрема за допомогою медіа та соцмереж, на ухвалення рішень нашими командирами середньої і вищої, і навіть найвищої ланки. Тому що треба ввести противника в оману, треба обдурити його. І війна — це шлях обману. Ми про це теж прекрасно пам’ятаємо. Тому ворог намагається сьогодні, зокрема й на деяких напрямках, можливо, імітувати певні дії”, — зазначив Братчук.

Він також звернув увагу на те, що на Херсонському напрямку росіяни останнім часом дуже активно використовують авіаційні бомби.

“Мета одна — максимально загальмувати або, ще краще для ворога, зупинити наше просування вперед. Противник сьогодні може говорити про те, що Україна зосередила свої зусилля на тому чи іншому напрямку. Але ворог про це може тільки здогадуватися. І щоб спробувати певним чином цю інформацію отримати, зокрема, застосовує такий прийом, як інформаційний тиск”, — наголосив спікер.

Він також акцентував, що російські воєнкори, на яких можуть посилатися аналітики, працюють на замовлення, і озвучують тільки узгоджену з Кремлем інформацію.

“Тому те, що посилаються на Герасимова, на якихось там воєнкорів, нічого не означає. Ми знаємо, що вони працюють на замовлення, працюють і пишуть тільки те, що їм озвучують. Віримо тільки українській розвідці, віримо Силам оборони, які приймають відповідні рішення на підставі тієї інформації, тих даних, які перевіряються не з одного джерела”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Брехливі меседжі про контрнаступ ЗСУ окупанти тиражують 4-й місяць, але їм доводиться визнати просування української армії, — Ступак

Прямий ефір