Польща підтримує звільнення окупованих територій України, зокрема Криму. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, виступаючи на саміті Кримської платформи.
“Крим є і залишається такою ж частиною України, як Гданськ і Люблін — це Польща, Ніцца — це Франція, Кельн — Німеччина, Роттердам — Нідерланди”, — зазначив президент.
Він підкреслив, що після всього, що зробила Росія проти України, неможливо повернутися до статус-кво, який був станом на 23 лютого, тобто коли під контролем Росії вже перебували Крим і частина Донбасу.
“Немає повернення до звичайного бізнесу у зв’язках із Росією, коли Росія воює проти України, нападає, окупує законні, міжнародно визнані кордони, її території. Зміна політики на Заході — це не просто повне припинення “Північного потоку-2”, але також ліквідація повного демонтажу цього потоку. Бомби, що впали на Харків, Київ після того, як ми бачили Ірпінь, Бородянку, Бучу, Маріуполь, знищені ракетами після злочинів, після російської війни проти України. Через руїну та знищення України ми не маємо можливості повернутися до тієї лінії, яка була 23 лютого цього року. Потрібно звільнити всю територію України разом із Кримом у міжнародно визнаних кордонах”, — сказав Дуда.
Він наголосив, що Крим був і є Україною.
Читайте також: Синьо-жовтий — наш оберіг: Президент Зеленський привітав українців з Днем Державного Прапора
Захід стартував о 14:00. Саміт відбувається онлайн. У ньому беруть участь близько 60 лідерів із різних країн. В Офісі президента зазначили, що до Платформи у 2022 році приєдналися країни африканського континенту та країни Латинської Америки.
У 2021 році Кримську платформу підтримали 46 міжнародних організацій та країн.
Пряма трансляція саміту:
За розрахунками один вагон може доставити на тимчасово окупований Кримський півострів 60 тонн боєприпасів. Відповідно, від стану залізничного сполучення залежать можливості Росії вести війну. Про це заявив військовий та громадський діяч, генерал запасу СБУ Віктор Ягун в ефірі марафону FREEДОМ та наголосив, що знищення Кримського мосту значно знизить інтенсивність бойових дій.