Ми вже бачимо нову політичну реальність у державі — владі ніхто не вірить, — експрезидент Грузії

Георгій Маргвелашвілі. Фото: sova.news

Грузини вже не вірять владі країни, не вірять, що вона дотримуватиметься проєвропейського вектора розвитку. Влада перестала бути легітимною в очах свого народу. Про це сьогодні, 10 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав президент Грузії (2013-2018 рр.) Георгій Маргвелашвілі.

“За ці два дні (протестів у Тбілісі, — ред.) відбулася люстрація цієї влади. Тобто їхній кремлівський путч був абсолютно люстрований. Вони наче зірвали з себе маску нібито спрямованості на європейський і євроатлантичний контекст, і показали свою справжню суть. І, попри те, що влада сказала, що відкличе законопроєкт, все одно люди вийшли на вулицю з дуже конкретною вимогою: вони не вірять владі. Ось цей момент у будь-якій політичній системі відіграє величезне значення. Потім уже ваші запевнення, що ви по-іншому думали або по-іншому діятимете, не мають значення. Це такий переломний момент для будь-якої влади, коли їй перестають вірити”, — сказав Маргвелашвілі. 

На його думку, люди вже побачили проросійськість і недоговороздатність влади Грузії. Опозиційні протести, за прогнозами Маргвелашвілі, не припиняться доти, доки влада не зміниться, що можливо через дострокові вибори. 

“Ми бачимо нову політичну реальність у Грузії, коли вже владі ніхто не вірить, вона люстрована у своєму промосковському напрямі та у своїй недоговороздатності. Вірити їм уже ніхто не має наміру. І якщо ми візьмемо це за вихідну точку, як ви уявляєте продовження правління ще протягом двох років до 2024 року, якщо вам не вірять протягом двох днів? І ось це вже, звісно, веде до того, що влада, яка до такої міри делегітимізована, що її потрібно міняти — через вибори й створювати нову легітимацію влади, хоч би якою вона була, хоч би яка конфігурація не була”, — сказав гість ефіру. 

Дострокові вибори, вважає Маргвелашвілі, це логічне продовження тієї політичної реальності, яка трапилася внаслідок ухвалення в першому читанні закону про “іноагентів”. 

“Тобто цей закон був тригером того, щоб люди ось так на власні очі побачили б проросійськість цієї влади і її недоговороздатність”, — резюмував експрезидент.

Читайте також: Акції протесту та міжнародний тиск: причини провалу в Грузії закону про “іноагентів” пояснили експерти

Нагадаємо,10 березня парламент Грузії на позачерговому засіданні скасував ухвалення закону про “іноагентів”. 

Прямий ефір