Збройні сили України продовжують оборону Бахмута: бої тривають за кожну вулицю і кожен житловий будинок. Російська окупаційна армія зазнає великих втрат своїх штурмових сил, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
Третій місяць на обороні Бахмута В’ячеслав — він захищає позиції в роті вогневої підтримки десантно-штурмової бригади. Більшу частину часу працює з модернізованим кулеметом. За час активних бойових дій військовослужбовець ЗСУ освоїв СПГ-9, “Корсар”, у планах — освоїти Javelin.
“Ми успішно тримаємо ту позицію, де ми стоїмо. На нашій позиції ворог абсолютно не просунувся. Скажімо так, навіть іноді ініціатива на нашому боці. Атаки ми всі успішно відбиваємо, але ворог намагається йти далі, підтягує резерви. Використовує мінометні обстріли, артилерію, намагається штурмувати наші позиції невеликими групами, це, звичайно, або під ранок, або ввечері. Якщо ЗСУ своїх людей, особовий склад, береже, то рашисти свій особовий склад не шкодують і не бережуть”, — розповідає В’ячеслав.
Завдання їхнього підрозділу — захищати від наступу противника єдину трасу до Бахмута. Вона використовується для забезпечення українських військовослужбовців, ротації та евакуації з міста.
“Поки що просування немає фактично ніякого. Там, може, якісь дрібні, з нашого боку і з їхнього боку. Але глобального — ні, тому що не дозволяє погода. Самі розумієте, що техніка по болоту не може пройти колісна, тільки гусенична, а гусенична не завжди вирішує ті завдання, які поставлені перед нами. Не знаю, чого очікувати. Будемо намагатися якось рухатися вперед. Тому що вже треба закінчувати це все. Скоро буде півтора року як на війні”, — каже боєць ЗСУ Дмитро.
Він бере участь у бойових діях із лютого минулого року. До військкомату прийшов у перший же день повномасштабного вторгнення Росії.
“Син у мене служить у 79-й бригаді, а 79-я бригада стояла якраз у Станиці Луганській. З ним пропав зв’язок, вони почали відходити. 4 дні не було зв’язку. Я не вагався чотири дні, я пішов у перший же день — через кілька годин, як дізнався, що почалося. Дружина була спочатку проти, але потім вона зрозуміла, що в мене не було вибору, бо почалося таке, що потрібна була допомога всіх нас”, — розповів Дмитро.
Олександр — бойовий медик підрозділу. Саме він надає побратимам першу допомогу при пораненнях. Під час тренінгів навчає кожного, як користуватися аптечкою на полі бою. Каже, така навичка дуже важлива в перші хвилини, до того, як військовий отримає медичну допомогу.
“Кожен день якийсь трьохсотий є. Всякі випадки бувають: контузії, струс мозку. Думаю про хороше, розумію, що від цього ти не втечеш нікуди, це з кожним може трапитися. Ми стоїмо за свою свободу. І будемо стояти. І тут без втрат ніяк не обійтися”, — каже Олександр.
Після кількох днів відпочинку на ротації підрозділ знову повернеться в зону бойових дій на захист Бахмута.
Читайте також: Найзапекліші бої точаться за Бахмут і Мар’їнку — ситуація на фронті від Генштабу ЗСУ
Нагадаємо, командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що оборона Бахмута триває, українські захисники продовжують утримувати рубежі та б’ють російських окупантів — часто так, як вони не очікують.