Ми повинні посилити підтримку України та прокласти шлях до її членства в Альянсі, — міністр оборони Фінляндії

Антті Хяккянен. Фото: uatv.ua

Країни НАТО повинні більше інвестувати в загальноєвропейську безпеку — на підтримку України, своїх країн і загалом Альянсу. Про це сьогодні, 11 липня, на полях саміту НАТО у Вільнюсі в коментарі телеканалу FREEДОМ заявив міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен.

Він зазначив, що Росія готується до тривалої війни, намагається “затягнути конфлікт”.

“І тому ми повинні подумати про довгострокову підтримку України. Це має бути сильна військова підтримка, підтримка в галузі оборони. Ми також повинні думати про співпрацю в оборонній промисловості”, — сказав Хяккянен.

Міністр нагадав, що 4 квітня 2023 року Фінляндія стала новим членом НАТО.

“Наші збройні сили зараз у дуже хорошому стані. Проте нам все ще потрібна безпека, яку надає НАТО. У нас 2300 кілометрів спільного кордону з Росією. Це багато. Ось чому нам потрібна сильна оборона. У нас майже 900 тисяч чоловіків і жінок, які мають військову підготовку. Ми сильні в плані техніки та підготовки. Ми надаємо безпеку флангу НАТО, але і ми потребуємо НАТО”, — пояснив він.

Хяккянен додав, що європейські країни інвестують в оборону більше коштів, “ніж ми можемо надати поодинці”.

“Звичайно ж, нам потрібна підтримка США в майбутньому. Але зараз ми повинні інвестувати в загальноєвропейську безпеку набагато більше. Тому цей саміт у Вільнюсі такий важливий. Європейські країни несуть відповідальність за їхню власну безпеку. Ми зараз цим і займаємося. Також ми маємо посилити підтримку України в її боротьбі проти Росії та прокласти шлях до її членства в Альянсі”, — резюмував міністр.

Читайте також: Моє послання до Росії — негайно виведіть свої війська, — міністр закордонних справ Великої Британії на саміті НАТО

Нагадаємо, сьогодні, 11 липня, у Вільнюсі (Литва), за 150 км від кордону з Росією, зібралися лідери країн НАТО. Мета дводенного саміту — подолати розбіжності щодо заявки України на членство. Союзники, серед іншого, обговорюють скасування Плану дій щодо членства (ПДЧ) і не виключають альтернативні формати підтримки України.

Прямий ефір