“Ми ніколи не страждатимемо так сильно, як ви”: як французи сприймають війну в Україні (ВІДЕО)

Мешканці Страсбурга. Скріншот: uatv.ua

Жителі французького Страсбурга пов’язують з війною в Україні зростання цін, насамперед на хлібобулочні вироби. При цьому вважають, що проблеми, з якими вони зіткнулися, не йдуть у жодне порівняння з тим, що зараз переживають українці. Про це люди на вулицях Страсбурга розповіли ведучій телеканалу FREEДОМ Ксенії Смирновій.

У Страсбурзі знають не лише про російську агресію проти України, а й про основні події на полях битв. Місцева дівчина каже, що новин з України побільшало.

“Неподалік того місця, де ми живемо, була станція Червоного Хреста для біженців з України. Зараз багато інформації та велика підтримка України”, — каже мешканка Страсбурга.

Її супутник на ім’я Крістофер із цим погоджується.

“Тепер це стало схоже на періодичні оновлення. О, сталася велика подія, о, Україна повернула собі таку-то територію або о, Росія відступає з цього району України”, — зазначає житель Страсбурга Крістофер.

Молодик розуміє, що зростання цін, з яким зіткнулися французи, пов’язане з війною, і готовий миритися з цим.

“Зростання цін, принаймні на деякі з продуктів, пов’язане з війною в Україні, особливо на борошно, на продукти, які належать до пшеничних продуктів, коштують дорожче або їх важче знайти. Це дуже чітко пов’язано із ситуацією в Україні. Я маю на увазі, що ми не розуміємо, як зараз жити в Україні, але я думаю, що всі з великою повагою ставляться до необхідності визнати, що ціни зростають і що нам доведеться змиритися з цим на якийсь час, бо могло бути набагато гірше”, — каже Крістофер.

А мешканка Страсбурга Магалі Фруже шукає позитив у необхідності економити енергоресурси.

“Ми ніколи не страждатимемо так сильно, як ви. Маю на увазі, що нам тут дуже приємно жити, і ми знаємо, що те, як ви зараз живете, — це не одне й те саме. По суті, я ще не знаю, що означає страждати. Я в порядку. Також я звернула б увагу на позитивний бік того, що відбувається. Ми повинні берегти енергію, адже наша свобода і все, що у нас є зараз, легко може зникнути”, — зазначила Магалі, відповідаючи на запитання ведучої телеканалу FREEДОМ.

Читайте також: Якщо ми дозволимо Путіну перемогти, всі ми заплатимо набагато вищу ціну, — Столтенберг

Прямий ефір