Росія тренує операторів безпілотників у Сирії для війни проти України. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України. Також, за даними розвідки, Москва продовжує набирати і тренувати іноземних найманців. Серед них громадяни Сирії та Непалу, повідомляє FREEДОМ.
У Сирії на військовому аеродромі “Шайрат” Росія готує операторів іранських безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Після підготовки, як зазначає українська розвідка, їх відправлять воювати проти України. У навчанні Кремлю допомагає Іран і терористичне угруповання “Хезболла”.
“Лівансько-ірансько-російський навчальний курс передбачає освоєння БпЛА Shahed-136 і Ababil-3, а також дистанційно керованого літака Raad. Очолює військові навчання один із командирів “Хезболли”, який спеціалізується на виготовленні та обслуговуванні безпілотників”, — повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України в Telegram.
“Іранський уряд боїться, щоб їхні військові не потрапили в полон до української армії, не було розкрито прямого зв’язку. Тому що поки що все зводиться до того, що: “Іран, ви постачаєте у РФ безпілотники. — Ні, ви все брешете, доведіть”. А якщо буде жива людина, то це буде прямий доказ. Думаю, в Ірані цього не хочуть. Плюс бояться, найімовірніше в Ірані, що іранські військові стануть ласою мішенню для українських ударів”, — сказав військовий аналітик, співробітник Служби безпеки України (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України також зазначають, що разом із росіянами Кремль вербує і навчає сирійців. Після прибуття до РФ їм видають російські паспорти, а потім мобілізують до окупаційної армії. Утім, сирійцями Росія не обмежується і набирає найманців на всіх континентах. За інформацією CNN, Росія завербувала майже 15 тис. непальців для участі у війні.
“Я пішов у російську армію не заради задоволення. У мене не було жодних можливостей для роботи. Але, озираючись назад, це було неправильне рішення. Ми не думали, що нас так швидко відправлять на фронт, і що настільки жахливою буде ситуація”, — розповів іноземний найманець Рамчандра Хадка в коментарі телеканалу CNN.
За даними видання, непальцям, як і сирійцям, обіцяли російське громадянство, а також зарплату від 2 до 4 тис. дол. на місяць. Однак сім’ї мобілізованих незадоволені російським так званим рекрутингом. Громадська активістка з Катманду Кріту Бхандарі заявила, що за останні два тижні майже 2 тис. сімей звернулися до неї з проханням допомогти зв’язатися зі зниклими безвісти чоловіками.
“Єдиний варіант — тільки політичний тиск на уряди цих країн, щоб вони на законодавчому рівні не те, що заборонили, а посилили переслідування людей, які беруть участь як найманці на території інших країн або інших континентів навіть”, — додав Ступак.
Практика затримання іноземних найманців, які воюють на боці РФ, після повернення додому — не нова. Раніше заарештовували у справі про найманство або навіть засуджували до тюремних термінів своїх громадян у Киргизстані та Казахстані.
Читайте також: Росія в умовах дефіциту ресурсів взялася за вербування найманців у Сирії — подробиці від Маломужа